REKLAMA

Rozwijanie przez wspieranie – Niepubliczne Przedszkole Czarodziejski Młynek [wideo, zdjęcia]

„Pozwól mi zrobić to samemu” – to motto które realizowane jest w pracy z przedszkolakami w Czarodziejskim Młynku. Priorytetem jest rozwój społeczny i zdobycie nowych umiejętności, które pozwolą dziecku odnaleźć się w każdej sytuacji. Poznajcie Państwo bliżej tę niezwykłą placówkę!

REKLAMA

W przedszkolu organizowane są cykliczne zajęcia (joga, hip – hop, ceramika, kulinarne, teatralne) które pozwalają na spróbowanie i odszukanie przez dziecko własnych pasji. Obok zabawy, która uczy i pomaga budować relacje, i na którą pomysłów i czasu nigdy nie brakuje, dzieci wdrażane są do nauki czytania już od najmłodszej grupy. Zabawa literkami to codzienny element pracy grup. Dzieci poznają zjawiska przyrody poprzez eksperymenty, matematykę – intuicyjnie, poprzez gry i zabawy. Język angielski towarzyszy im w różnych sytuacjach dnia codziennego. Nauczyciele nie korzystają ze standardowych podręczników lecz przygotowują własne materiały do pracy. Przedszkole zaraża edukacją, a nie do niej zraża.

REKLAMA

W każdej grupie przedszkolnej, razem z pełnosprawnymi rówieśnikami, bawią się i uczą dzieci wymagające wsparcia. Przedszkole Czarodziejski Młynek to również jedyne w Końskich przedszkole ze specjalistycznymi grupami terapeutycznymi. Dysponuje bardzo dobrym zapleczem lokalowym, dydaktycznym i świetnie przygotowanym Zespołem specjalistów z różnych terapii (behawioralnej, integracji sensorycznej, neurologopedii, dogoterapii, hipoterapii) Jako jedyne przedszkole wprowadza komunikację wspomagającą dla dzieci niemówiących (AAC). Specjalnie przygotowane pomoce, tablety, umożliwiają dzieciom komunikację z rówieśnikami i wyrażanie swoich potrzeb. Dzieci wymagające wsparcia, mając okazję do zabawy z pełnosprawnymi rówieśnikami, chętnie ćwiczą, a czując ich wsparcie aktywniej pracują.

W czasie zajęć edukacyjnych bardzo często wykorzystywane jest przedszkolna kuchnia. Dzieci uczą się zasad zdrowego żywienia aktywnie uczestnicząc w przygotowywaniu posiłków. Tylko wyjątkowo zła pogoda powstrzymuje przedszkolaki przed codziennym spacerem. Pozytywną stroną przedszkola jest to, że wszystkie dodatkowe atrakcje (kino, teatr, wycieczki, pikniki, warsztaty) są organizowane w ramach czesnego.

Placówka doceniana jest także na zewnątrz. W ubiegłym roku w medialnym plebiscycie otrzymała ona  tytułu „Przedszkola na medal”.

Czarodziejski Młynek
ulica Miła 2
26-200 Końskie
kontakt tel: 880 141 141
[email protected]
www.czarodziejskimlynek.pl

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Rozwijanie przez wspieranie – Niepubliczne Przedszkole Czarodziejski Młynek [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *