REKLAMA

Ruda Maleniecka powitała nowy wóz strażacki! [wideo, zdjęcia]

W czwartkowy wieczór mieszkańcy Rudy Malenieckiej, przedstawiciele władzy samorządowej i strażacy należący do miejscowej i okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli w dużym święcie! Odebrano zupełnie nowy wóz strażacki!

REKLAMA

Więcej o tym wydarzeniu opowiemy Państwu już wkrótce. 

„Ten samochód jedzie do nas z Bielsko-Białej, tam zakupiliśmy go w specjalistycznej firmie. Cieszymy się, że będziemy mieli taki pojazd, bo jest on w pełni kompleksowy, pozwoli nam uczestniczyć we wszystkich rodzajach akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym wjeżdżać także na trudne tereny.” – opowiedział nam prezes OSP Ruda Maleniecka Gerard Pachuc.

REKLAMA

Jednostka przekaże swoje dotychczasowe auto do innego OSP z tej samej gminy, a mianowicie do Kołońca. –„Z kolei Kołoniec swoje auto odda do Lipy. W ten sposób tak naprawdę doposażymy trzy jednostki, bo każdy będzie miał coś lepszego niż ma obecnie. Na dodatek każda z tych jednostek będzie teraz w pełnej sprawności gaśniczej. Za ten samochód zapłaciliśmy 750 tysięcy złotych. To dużo, ale trzeba mieć na uwadze, że koszty te pokrywane są przez trzy jednostki, a nie tylko przez gminę Ruda Malniecka.” – mówił nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *