REKLAMA

Ruda Maleniecka przejdzie wielką przemianę! [wideo, zdjęcia]

Centrum Rudy Malenieckiej przejdzie rewitalizację wartą przeszło 5,5 miliona złotych. Niemal 4 miliony na ten cel włodarze gminy pozyskali z funduszy europejskich. W czwartek w Urzędzie Gminy podpisano umowę na tę dotację. 

REKLAMA

„Ogromne dofinansowanie jest jednym z największych w perspektywie 2014-2020 spośród dofinansowań jednorazowych. W poprzedniej edycji tylko na kanalizację jednorazowo otrzymaliśmy blisko 4 miliony złotych. W ramach tego zadania będzie realizowanych szereg inwestycji: między innymi te skierowane w kierunku remontów i przebudowy budynków oświatowych w Rudzie Malenieckiej – termomodernizacja, docieplenie, wykonanie ekranów fotowoltaicznych. Zostanie tam też wykonany remont boiska trawiastego ze szczególnym uwzględnieniem wykonania bieżni. Całość będzie monitorowana. Doposażymy też Gminne Centrum Kultury, które oddane będzie jeszcze w tym roku.” – informuje Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Oprócz tego w najbliższym czasie w tej miejscowości powstaną nowe place zabaw, zewnętrzna siłownia, w samej Rudzie Malenieckiej przebudowę przejdą trzy odcinki dróg. Wyremontowana zostanie także strażnica OSP   i tereny wokół niej. Już teraz powstaje w tej gminie boisko wielofunkcyjne, które ma być oddane jeszcze w czerwcu. Suma wydatków na odnowę miejscowości to około 15 milionów złotych, a aż 9 milionów pochodzi ze środków zewnętrznych, o których przyznaniu decydował Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Z tego, że w gminie pojawią się kolejne remonty już po podpisaniu umowy na ich dofinansowanie cieszył się marszałek Adam Jarubas. –„Myślę, ze to prawdziwy sukces. Nie mam obaw by używać tego słowa, bo była bardzo duża rywalizacja o te środki. Mieliśmy trzy razy więcej wniosków niż środków, które mogliśmy zadysponować. Zostały więc tylko te najlepsze projekty i gratuluję gminie Ruda Maleniecka, że w tym gronie się znalazła. […] W tej rewitalizacji bardzo mocno akcentujemy kwestie społeczne, gospodarcze i sportowe, a także to że mamy tutaj też partnera w tym projekcie. To spowodowało, że ten projekt został tak wysoko oceniony.” – mówił Adam Jarubas wizytując Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej.

W spotkaniu podczas, którego podpisano umowę na dofinansowanie uczestniczył też starosta konecki Bogdan Soboń i członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA