REKLAMA

Ruszyła akcja pomocowa dla rodziny z Modliszewic [wideo]

Wiele jednostek i osób prywatnych zaangażowało się już w pomoc rodzinie z Modliszewic, która w poniedziałkowy wieczór w skutek wybuchu gazu straciła dach nad głową. Przekazujemy najnowsze informacje w tej sprawie. 

REKLAMA

Jak wiadomo w domu mieszkała babcia wraz z trójką chłopców w wieku od 12 do 16 lat. Tworzyła ona dla nich rodzinę zastępczą. Mieszkanie było świeżo po remoncie. Na tę chwilę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał korzystania z budynku, nie jest możliwe ponowne wprowadzenie się do niego rodziny. Co więcej: prawdopodobnie bez odbudowy domu praktycznie w całości w ogóle nie będzie to możliwe.

Jak poinformował nas Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich gmina przekazała rodzinie 6 tysięcy złotych bezzwrotnej pożyczki oraz zaproponowała lokal zastępczy – dwupokojowe mieszkanie w Końskich, w odległości 2,5 kilometra od Modliszewic. Babcia wstępnie tę propozycję przyjęła. Teraz trzeba ten lokal umeblować i wyposażyć w najpotrzebniejsze sprzęty.

REKLAMA

Jednocześnie wszyscy czekają na decyzję Fundacji Polsat. Być może do Modliszewic przyjedzie program „Nasz nowy dom” z Katarzyną Dowbor i podejmie się odbudowy mieszkania tej rodziny. Kontakt z programem został już nawiązany. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

W kościołach oraz szkołach ruszyły zbiórki pieniężne na rzecz babci i chłopców. Finanse te pozwalają zaspokoić ich podstawowe potrzeby. Wiadomo, że cała rodzina przebywa w szpitalu i najprawdopodobniej spędzi w nim święta, być może też Nowy Rok. Dwóch z trzech nastolatków w związku z poparzeniami będzie musiało przejść zabiegi.

Ruszyła także zbiórka finansowa na jednym z internetowych portali pomocowych – znajdziecie ją TUTAJ. Zgromadzono tam już ponad 4,5 tysiąca złotych. Trwa rejestracja zbiórki stacjonarnej w MSWiA przez lokalną społeczność Modliszewic. Jednocześnie można już dokonywać wpłat na rzecz rodziny na specjalne konto Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika. Jeden z chłopców jest bowiem uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i to poprzez tę szkołę można przekazywać pomoc finansową. Na ten moment jest to najpewniejsza możliwość przekazywania pomocy finansowej na rzecz babci i chłopców. Podajemy numer konta:

BGŻ BNP Paribas 31 2030 0045 1110 0000 0416 3660 – z dopiskiem Pomoc dla Kacpra. 

Każdy kto chce i może przekazać dla rodziny jakieś dary powinien skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które mieści się przy ulicy Spółdzielczej 3 w Końskich. Pomoc dla poszkodowanych w założeniu ma być skoordynowana tak by potrzebujący nie otrzymywali np. zbytecznych rzeczy, które już zostały im zakupione. W godzinach 10-13 można telefonicznie pytać o potrzeby i zgłaszać chęć pomocy do pracownika PCPR-u Roberta Kowalczyka – 726 616 334.

Informacji o potrzebnej pomocy udziela też sołtys Modliszewic Beata Stefańczyk pod numerem telefonu: 517 521 458. 

REKLAMA
REKLAMA