REKLAMA

Samo Zdrowie w Gowarczowie [zdjęcia]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie oraz grupa nieformalna Kreatorki Pomysłów stworzyło akcję pn. „Samo Zdrowie w Gowarczowie” w ramach projektu TESCO „Decydujesz, pomagamy”.

REKLAMA

W październiku rozpoczęły się pierwsze bezpłatne spotkania i warsztaty. Pierwszy etap to spotkania z dietetykiem – najpierw dla dorosłych, potem dla dzieci. Podczas prelekcji dietetyk i psycholog Łukasz Piskrzyński bardzo ciekawie opowiadał o zdrowym żywieniu i dietach.

REKLAMA

W czwartki przy szkole na ul. Szkolnej odbywały się otwarte rodzinne zajęcia fitness, które prowadziła trenerka Magdalena Ran–Rokicka. W spotkaniach uczestniczyły całe rodziny.

Natomiast w sali CKiAL odbywały się zajęcia warsztatowe z tworzenia zdrowych przekąsek prowadzone przez kadrę CKiAL oraz panie z grupy nieformalnej Kreatorki Pomysłów. Podczas czterech sesji warsztatowych dzieci i młodzież samodzielnie przygotowywały świeże sałatki, pożywne koktajle i jogurty, następnie zawijańce z warzywami i dipami jak również pasty kanapkowe. Wszystkie te przekąski to bomby witaminowe, które świetnie uzupełniają codzienną dietę. Z kolei podczas warsztatów artystycznych uczestnicy własnoręcznie zdobili Zdrowe Przepiśniki.

Dwóm ostatnim spotkaniom kulinarnym towarzyszyły panie z Jupidiet z Końskich, które na co dzień przygotowują zdrowe posiłki. Panie doradzały przy tworzeniu przekąsek jak również podczas finału ugotowały „Meksykański pudding czekoladowy”.

Zakończenie akcji odbyło się na terenie świetlicy przy OSP w Gowarczowie. Tym razem wszyscy – zarówno rodzice, dzieci i najbliżsi wspólnie przygotowywali przekąski z produktów, które były wykorzystywane podczas warsztatów. Akcja miała na celu w ciekawy sposób zachęcić dzieci wraz z rodzicami do zdrowszego trybu życia.

Zdjęcia (archiwum CKiAL w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *