REKLAMA

Samorządni Ziemi Koneckiej zdradzają plany wyborcze [wideo]

Jako jeden z pierwszych komitetów wyborczych z terenu powiatu koneckiego zarejestrowano ten utworzony przez Stowarzyszenie Samorządni Ziemi Koneckiej z liderem Krzysztofem Obratańskim. 

REKLAMA

„Jako środowisko uczestniczymy w wyborach samorządowych od początku istnienia samorządu, czyli od początku istnienia samorządu, czyli od 1990 roku. Wtedy to jeszcze w ramach Komitetu Obywatelskiego Solidarność grupa ludzi, którzy uznali że administracja terenowa uwolniona od gorsetu nadzoru politycznego, administracja której powierzono rolę gospodarzy jest czymś co nie tylko daje szansę, ale i możliwości realizacji postulatów społecznych w ścisłym związku z obywatelami. Od tego czasu nasze środowisko przygotowuje się do wyborów, proponuje mieszkańcom swoich członków i sympatyków jako reprezentantów w Radach Miejskich i Radzie Powiatu. Tak będzie i tym razem.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, lider Samorządnych Ziemi Koneckiej.

Z listy „Samorządnych” do Rady Miasta i Gminy w Końskich kandydować mają obecni radni: Zbigniew Hybik, Zbigniew Kucharski, Lucjan Górecki i Artur Dajer. Na liście ma znaleźć się miejsce także dla wielu sołtysów z gminy Końskie. Oprócz tego Samorządni Ziemi Koneckiej chcą powalczyć o władzę w powiecie. Zamierzają wystawić swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych do Rady Powiatu. –„Jak do tej pory nie mieliśmy powodów by wstydzić się swoich list, czy kandydatów, więc pewnie i tak tym razem będzie. 14 września odbędzie się nasza Konwencja Wyborcza. Na niej zostaną upublicznione listy we wszystkich okręgach wyborczych z liderami, członkami i z elementami nie tylko takiego przedwyborczego show, ale i z pewnymi elementami podsumowania naszej aktywności i działalności i z propozycjami na przyszłość. Nie chodzi tylko o to by wracać do przeszłości, chociaż ona jest ważna, bo ona uwiarygadnia i można łatwo sprawdzić czy ktoś kto jest obecny w lokalnej polityce dotrzymuje zobowiązań, dotrzymuje słowa, czy można mu zaufać. Jednak samo to nie jest aż tak ważne jak swego rodzaju umiejętność słuchania potrzeb społecznych,  potem ich zaspokajania. Wydaje mi się, że moje środowisko pod tym względem naprawdę jest samorządowe w pełnym tego słowa znaczeniu.” – opowiada Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Wiadomo, że z okręgu koneckiego do Rady Powiatu z listy Samorządnych Ziemi Koneckiej mają wystartować: obecni wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, były komendant PSP Końskie Grzegorz Młynarczyk, czy znany autor tekstów Marcin Michalczyk.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *