REKLAMA

Senioriada spodobała się konecczanom! [wideo, zdjęcia]

W niedzielne popołudnie Miejsko-Gminny Dom Kultury oraz Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański zaprosili mieszkańców miasta i okolic na Senioriadę. Wydarzenie stworzone przez seniorów dla seniorów. Atrakcji w parku było mnóstwo! 

REKLAMA

Stworzenie Senioriady zainicjowała konecka Rada Seniorów wspólnie z burmistrzem Końskich i do zorganizowania wydarzenia zaangażowała pozostałe organizacje z naszego regionu zajmujące się tą grupą wiekową.  W organizację włączyły się więc: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Rejonowy Końskie, Sekcja Emerytów i Rencistów przy Zarządzie Oddziału ZNP w Końskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich. Wszystko w ramy spiął zaś konecki Dom Kultury.

Każdy kto przybył do Parku Miejskiego mógł za darmo poczęstować się swojskimi specjałami: grochówką, czy pierogami. Seniorzy edukowani byli na stoiskach profilaktycznych koneckiej policji oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pracownicy przychodni z ulicy Południowej bezpłatnie wykonywali podstawowe badania. Koneccy nauczyciele wychowania fizycznego: Iza Sitarz, Iza Klusek oraz Robert Walczyk prowadzili warsztaty z Nordic Walking, a na placu w pobliżu sceny można było oglądać oraz nabyć rękodzieło i obrazy wykonane przez naszych seniorów. Do spacerowania po trasach „Piekielnego Szlaku” namawiali zaś przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „U Źródeł”.

REKLAMA

Wiele działo się także na samej scenie. Prowadzącą Senioriady była Anna Wiaderna, pracownik Domu Kultury w Końskich. Koncert tuż po rozpoczęciu imprezy dała Miejska Orkiestra Dęta, a później już prezentowały się poszczególne grupy artystyczne: kabareciarze i muzycy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chór z Domu Dziennego Pobytu oraz chór emerytów związanych z koneckim oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Występowali także przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także koneckie zespoły ludowe: Rogowianka oraz Korniczanka. W ramach integracji pokoleń przedstawienie pt. „Rzepka” zaprezentowały przedszkolaki z szóstki.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna pod chmurką. Trzeba przyznać, że to była bardzo udana niedziela w koneckim Parku Miejskim. Na Senioriadę przybyło bardzo wielu konecczan i co ciekawe nie byli to wyłącznie seniorzy! Oby więcej podobnych wydarzeń!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *