REKLAMA

Seniorzy zakończyli rok akademicki [zdjęcia]

Wakacje rozpoczęły się nie tylko dla uczniów, ale także dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich. W ubiegły wtorek odbyło się zakończenie roku akademickiego.

REKLAMA

Podczas ostatniego spotkania było znacznie więcej zabawy niż wykładów. Tego popołudnia w sali „Egipcjanka” w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich pojawili się nie tylko uczestnicy uniwersytetu, ale również przyjaciele i zaproszeni goście.

Wśród przybyłych specjalnie na tę uroczystość znaleźli się m.in. burmistrz Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, wicestarosta konecki Andrzej Marek Lenart, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotr Salata oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie Dariusz Kowalczyk.

REKLAMA


Zakończenie roku było świetną okazją do podsumowania działalności uniwersytetu. Sprawozdanie z całorocznego przebiegu licznych wykładów i zajęć przedstawiła prezes Jolanta Rydzewska. Mówiąc o pracy w roku akademickim 2016/2017 nie kryła zadowolenia, ponieważ przez ten czas udało się zorganizować szereg ciekawych przedsięwzięć. Zainteresowanie edukacją przerosło oczekiwania organizatorów. W tegorocznych zajęciach uczestniczyło ponad dwustu seniorów. Wykłady to tylko część tego, co oferuje uniwersytet. Studenci brali udział w wyjazdach do teatru, wycieczkach i imprezach sportowo-rekreacyjnych.

Dodatkowo powstała grupa teatralna prowadzona przez instruktora koneckiego Domu Kultury Aleksandra Kopańskiego oraz chór pod kierunkiem Jana Bukłada. Te grupy, na ten wyjątkowy dzień przygotowały program artystyczny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Swoją poezję zaprezentowała również studentka Janina Malicka. Niespodzianką muzyczną był wspaniały występ dzieci z zespołu ludowego „Królewiaczki”.

Przypominamy niektóre wydarzenia z roku akademickiego 2016/17, które ukazały się w naszym portalu:

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA