REKLAMA

Sensacja w Smykowie. Andrzej Zdunek powołany na wicewójta

72-letni Andrzej Zdunek, przebywający od kilku lat na emeryturze, były działacz samorządowy, pracownik kultury i oświaty, a obecnie dziennikarz-hobbysta został mianowany na zastępce wójta Smykowa przez włodarza tej gminy 61-letniego Józefa Śliza. 

REKLAMA

Od lewej: zastępca wójta gminy Smyków Andrzej Zdunek, wójt Józef Śliz.

Andrzej Zdunek w swojej karierze pełnił funkcję między innymi zastępcy burmistrza Stąporkowa, czy dyrektora domów kultury – w Końskich oraz w Stąporkowie. Ostatnio realizował się w jednej z internetowych telewizji. Teraz po kilku latach przerwy od pracy zawodowej został mianowany na zastępcę wójta gminy Smyków.

REKLAMA

Dotychczasowy wicewójt Radosław Orzelski przeszedł do Urzędu Gminy w Miedzianej Górze, a Zdunek swoją funkcję pełnił będzie przez trzy miesiące do grudna bieżącego roku. Od początku grudnia władzę sprawować zacznie bowiem nowa ekipa wybrana w wyborach rozpisanych na 21 października.

Oczywiście rządzący gminą nie muszą się zmienić. Tyle, że wciąż oficjalnie nie wiadomo, czy zajmujący stanowisko wójta od trzech kadencji Józef Śliz będzie ubiegał się o reelekcję. Jego komitet nie został zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej, ale ciągle może startować spod szyldu jednej z partii politycznych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA