REKLAMA

Seria wypadków w powiecie. Dramat w Nałęczowie

Zgodnie z naszymi informacjami (TUTAJ) piątek przyniósł śnieżyce w powiecie koneckim. Te zaskoczyły drogowców, którzy odśnieżają bardzo niewiele odcinków, a także kierowców. Doszło już do wielu kolizji i wypadków. Najpoważniejszy jest ten z Nałęczowa w gminie Końskie. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA

„W Nałęczowie doszło do zderzenia się samochodu osobowego Oper Zafira z autobusem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazdem osobowym marki Opel Zafira podróżowało sześć osób – to obywatele Gruzji. Kierowca tego samochodu stracił panowanie nad nim i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem, którym podróżował kierowca i dwóch pasażerów. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób z Opla Zafira. Osoby te były zakleszczone, straż pożarna musiała pomagać wydostać je z pojazdu. Zostały zabrane do szpitala. Nie mogę na ten moment powiedzieć nic więcej o ich stanie.” – poinformował nas Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Końskich.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Gruzini podróżujący Oplem są w stanie poważnym, życiu części z nich zagraża niebezpieczeństwo. W Nałęczowie droga jest całkowicie zablokowana.

Do mniejszych kolizji i stłuczek dochodziło na terenie niemal całego powiatu. Wiemy o dachowaniu pojazdu w Zbójnie w gminie Fałków, dachowaniu w Niekłaniu w gminie Stąporków oraz w miejscowości Gabrielnia w gminie Końskie. Do stłuczki doszło też na ulicy Staszica w Końskich.

Nasi czytelnicy informują nas także o fatalnym stanie drogi w kierunku Kielc. Stoi się tam w kilometrowych korkach – kto nie musi niech zostanie w domu. Drogi wojewódzkie i krajowe na terenie całego powiatu koneckiego są białe, powiatowe oraz gminne również – z rzadka odśnieżone. Apelujemy o rozwagę na drogach lub pozostanie w domach.

REKLAMA
REKLAMA