REKLAMA

Sesja: Bogdan Soboń z absolutorium i… mniejszą pensją [wideo, zdjęcia]

W piątek w Starostwie Powiatowym odbyła się tak zwana sesja absolutoryjna. Starosta Bogdan Soboń może po niej być mocno zmieszany, bo radni przyznali mu absolutorium, ale i obniżyli wyposażenie. 

REKLAMA

Obniżenie pensji starosty koneckiego nie wynika jednak ze złej woli radnych. Musiało do niego dojść w związku z zarządzeniem, które samorządom narzucił rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatecznie przeciw obniżeniu pensji staroście głosowało trzech radnych, pozostali byli za. Po obniżce Bogdan Soboń zarabiał będzie 10 620 zł brutto zamiast 12 365 złotych. O około 20 % zmniejszyć mają się także pobory pozostałych członków Zarządu Powiatu Koneckiego. Sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od przedstawienia młodych radnych nowo utworzonej Młodzieżowej Rady Województwa. Przewodniczący Marian Król oraz członkini Zarządu Województwa Agata Binkowska przedstawili Zofię Mogielską i Huberta Zaleśnego. Później młodzi samorządowcy sami opowiadali o swojej pracy.

REKLAMA

W kolejnej części zatwierdzono plan robót drogowo – mostowych na 2018 rok. Przegłosowano go przy jednym głosie sprzeciwu. Michał Cichocki dopominał się o włączenie do planu drogi Modliszewice – Proćwin, a radny Marian Domagała drogi w Wąglowie w gminie Stąporków.

Następnie przyjęto sprawozdania finansowe Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu i Zakładu Opieki Zdrowotnej w Końskich. Radni zatwierdzili też sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu powiatu koneckiego za rok 2017. Chwilę później przy jednym głosie przeciwnym i dwóch wstrzymujących się starosta Soboń otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2017.

Na zakończenie sesji nasi samorządowcy życzyli sobie udanych wakacji i jednogłośnie stwierdzili, że będą one pracowite… bo przecież właśnie rozpoczyna się kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA