REKLAMA

Sikora z dwoma medalami w Pucharze Polski w Kulturystyce 2017

W ostatni weekend w Siedlcach odbył się Puchar Polski w Kulturystyce 2017, w którym konecczanin Mateusz Sikora rywalizował w dwóch kategoriach- kulturystyka plażowa atletyczna oraz kulturystyka plażowa evolution. W obu zajął miejsce na podium!

REKLAMA

Mateusz Sikora już z upragnionym medalem.

Zawodnik z Końskich zdobył wicemistrzostwo, a także drugie wicemistrzostwo Polski. –„Jestem bardzo dumny z wyniku, bo moja konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. To mój piąty start w tym roku z bilansem pięciu statuetek na koncie, w tym obecność w finałowej czwórce wszechkategorii Mistrzostw Europy.” – opowiada kulturysta.

REKLAMA

Przygotowania dla Sikory były dość intensywne, jako że równolegle otwiera wspólnie ze swoją partnerką Patrycją Stacherą nową siłownię w dawnym kinie Pegaz w Końskich. Przypomnijmy, że sportowiec dotychczas prowadził siłownie przy ulicy Warszawskiej. –„Tak się złożyło, że start skumulował się w najbardziej intensywnym etapie prac nad przeprowadzką i remontem klubu. Prace postępują bardzo sprawnie i już za kilka dni będziemy mogli walczyć o lepsze zdrowie i formę w nowym miejscu. Prócz siłowni planujemy również skupić się nad tematyką szkoleń sportowych i żywieniowych oraz wprowadzić zupełnie nowe rozwiązania, o których dotychczas nawet nie śmieliśmy myśleć w tej części województwa.” – mówi rozentuzjazmowany zawodnik i zarazem trener personalny.

Kilka dni po zawodach Sikora otrzymał powołanie do kadry Polski na bardzo prestiżową imprezę – Mr. Univers, które odbędą się w Belgii 19 Listopada. Na Mr.Univers startować będą zawodnicy z całego Świata. –„Jeszcze nie podjąłem decyzji o wylocie, bo intensywność ostatnich tygodni bardzo daje mi się we znaki. Sądzę, że jest jeszcze kilka tygodni i uda się na spokojnie podjąć odpowiednią decyzję. Ogromnie dziękuję  Patrycji oraz mojemu trenerowi Akopowi. Jestem bardzo wdzięczny również sponsorowi oraz wszystkim bliskim, którzy wspierają mnie na każdej płaszczyźnie.” – mówi nam świeży dwukrotny medalista Pucharu Polski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA