REKLAMA

Sławomir Marczewski. Przyglądamy się jego kampanii wyborczej [wideo]

Już za nieco ponad dwa tygodnie pójdziemy do urn wyborczych by wziąć udział w wyborach samorządowych 2018. Mieszkańcy gminy Końskie będą wybierać między innymi burmistrza. Kandydatów mamy pięciu, ale wydaje się że jeden z nich jest nieco mniej aktywny. 

REKLAMA

Niektórzy kandydaci zaprezentowali się na dużych konwencjach partyjnych, niemal wszyscy rozwieszają swoje banery i plakaty na mieście. Niektórzy pokazują się w towarzystwie znanych muzyków i polityków. Kampanię widać na ulicach, widać ją także w internecie, gdzie promowane są spoty wyborcze, fora zalewają polityczne dyskusje, a tablicę na Facebooku ulotki i wizytówki.

Ewenementem w tym kotle reklam i informacji jest Sławomir Marczewski, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na burmistrza Końskich. Marczewski jest kandydatem zgłoszonym Państwowej Komisji Wyborczej, w sondażach publikowanych przez media każdorazowo znajduje się na podium z dwucyfrowym wynikiem poparcia. A w ostatnich wyborach do Sejmiku Świętokrzyskiego zdobył ponad 3 tysiące głosów dystansując osoby znajdujące się przed nim na liście. Przez wiele lat był radnym wojewódzkim, był także Posłem na Sejm. Jest samorządowcem i politykiem z olbrzymim doświadczeniem. Skąd więc póki co brak aktywności w kampanii wyborczej, której zwieńczeniem ma być miejsce w fotelu burmistrza Końskich? To prawdopodobnie efekt zaplanowanej, krótkiej kampanii. A wydaje się, że rozpoczęła się ona w ostatni weekend… w gminie Gowarczów. Wtedy to wiceszef SLD w skali całego kraju Andrzej Szejna oficjalnie zaprezentował Marczewskiego. – „Jeśli chodzi o pana posła, pana radnego, pana przyszłego burmistrza Końskich Sławomira Marczewskiego to chcę powiedzieć, że to mój przyjaciel od lat. Chciałbym mu życzyć jak najlepiej. Wiele mu zawdzięczam i to, że tu jest razem ze mną i razem ze Stanisławem oznacza, że właśnie jesteśmy wspaniała grupą ludzi. Sławku zrobię wszystko byś był burmistrzem Końskich i byś był człowiekiem na takim miejscu na jakie zasługujesz, a zasługujesz na wszystko co najlepsze i ze strony lewicy i ze strony mieszkańców naszego powiatu.” – mówił o Marczewskim Andrzej Szejna.

REKLAMA

W najbliższym czasie sam doktor Marczewski także ma powiedzieć więcej o swojej kandydaturze oraz programie. Już w piątek będzie jednym z gospodarzy spotkania z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim w restauracji Leliwa. Wiemy już także, że potwierdził swój udział w debacie kandydatów na burmistrza Końskich organizowanej przez tkn24.pl. Debata ta odbędzie się w środę 10 października.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *