REKLAMA

Wideo: Słoneczny i kolorowy Dzień Dziecka w Końskich

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieciaki, które w niedzielę przybyły do Parku Miejskiego w Końskich. Były dmuchańce, malowanie twarzy i występy artystyczne. 

REKLAMA

„Bardzo się cieszę, że jest tyle ludzi, bardzo dobra pogoda, bo to zawsze niepewność jest co do aury.  Przybyło mnóstwo ludzi, mamy mnóstwo atrakcji, także jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że to mój debiut jeśli chodzi o tego typu imprezy.” – powiedział nam Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury w Końskich.

Dzieciaki mogły za darmo zjeść watę cukrową oraz popcorn, czy skorzystać z dmuchanego zamku. Tego dnia funkcjonowała też specjalna waluta – „Konik Konecki”. –„Ta waluta urodziła się między innymi z okazji Dnia Dziecka i Koneckich Dni Profilaktyki przed wielu laty. Poprzedni dyrektor Domu Kultury wspólnie ze wszystkimi organizatorami Dni Profilaktyki stworzył taką specjalną walutę, którą dzieci i młodzież płaci za różnego rodzaju inicjatywy. Jak ją nabyć? Można uczestniczyć w szeregu konkurencjach, konkursach, dyscyplinach i w ten sposób  można pozyskiwać Koneckie Koniki. Nabywać można te wszystkie usługi, które są tutaj dostępne na terenie Parku Miejskiego.” – tłumaczył Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Za Koniki w niedzielę można było kupić także różnego rodzaju zabawki i gadżety sportowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Przy tym stoisku handlowym gromadziły się prawdziwe tłumy! W Parku Miejskim działo się jednak zdecydowanie więcej. Na scenie występowali młodzi soliści z Domu Kultury, potem artyści z Kielc zaprezentowali przedstawienie „Wesoły Cyrk”, a wokół niej prezentowały się wszystkie koneckie Szkoły Ponadgimnazjalne oraz  niektóre podstawowe i przedszkola – np. Prywatna Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Bajkowa Kraina. Pokaz sukni ślubnych dała młodzież z popularnej „Kanady”, a tańce prezentowało Studio SPIN. Ważnym momentem dnia było rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przy okazji Koneckich Dni Profilaktyki. –„Ten szczególny dzień jest mocno wyeksponowany przez władze miasta i gminy. Również w kontekście tego co przed chwilą się działo na scenie podczas podsumowania Koneckich Dni Profilaktyki. Doceniając prace twórczą dzieci, udział w konkursach plastycznych mogliśmy im wręczyć upominki.” – mówi burmistrz Jasiński.

Najcenniejszym prezentem jaki tego dnia władze, ale i rodzice, czy dziadkowie podarowali swoim podopiecznym była jednak po prostu znakomita zabawa, którą potwierdzały nieschodzące z dziecięcych buzi uśmiechy.

Zdjęcia (własne, A. Wiaderna):

REKLAMA

One thought on “Wideo: Słoneczny i kolorowy Dzień Dziecka w Końskich

  1. Pingback: Dzień Dziecka w Końskich 2018 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *