REKLAMA

Śniadanie Daje Moc… dzieciakom z Dziebałtowa! [zdjęcia]

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię oraz siłę do nauki i zabawy. Wiedzą już o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, którzy ostatnio uczestniczyli w specjalnej śniadaniowej akcji. 

REKLAMA

„Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.  Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie kolejny raz dołączyła do tej akcji. W związku z tym kilka dni temu obchodzono tam Dzień Zdrowego Śniadania. Nauczyciele: Wioletta Chrabąszcz, Iwona Żychlińska, Magdalena Cybulska, Anna Wiatr i Aleksandra Świercz wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków według 12 zasad programu. Następnie przystąpiono do tworzenia kolorowych, a przede wszystkim zdrowych kanapek, owocowych szaszłyków i soków. Do akcji włączyli się także rodzice, którzy z wielka finezją tworzyli wraz ze swoimi pociechami smakowite przekąski. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali z ogromnym apetytem. Poczęstowali także starszych kolegów z klas IV –VII, grono pedagogiczne i dyrektor Beatę Zbróg, która zawsze wspiera uczniów w tego typu działaniach.

REKLAMA

Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

Zdjęcia:

REKLAMA