REKLAMA

Sondaż tkn24 przed II turą w Końskich. Zobaczcie wyniki [wideo]

Od niedzieli 28 października do czwartku 1 listopada metodą uliczną przeprowadzaliśmy w gminie Końskie sondaż dotyczący II tury wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Z naszego badania wynika, że wygra Krzysztof Obratański. Jego przewaga nad Michałem Cichockim wynika głównie z głosów oddawanych na wsiach naszej gminy. 

REKLAMA

Nasze badanie zostało przeprowadzone metodą uliczną na próbie 152 mieszkańców gminy Końskie, którzy na pewno wezmą w niedzielę udział w II turze wyborów samorządowych. Głosy zbieraliśmy w mieście Końskie, a także we wsiach: Modliszewice, Pomyków, Rogów, Nieświń i Kazanów.

Wyniki przedstawiają się następująco: Krzysztof Obratański zebrał 57,8% wszystkich głosów. Jego konkurent, czyli Michał Cichocki otrzymał więc odpowiednio 42,2% głosów.

REKLAMA

Jeśliby jednak brać pod uwagę głosy płynące tylko z miasta Końskie to przewaga Obratańskiego nad Cichockim byłaby minimalna. Uzyskaliby oni odpowiednio 51,5% głosów oraz 48,5%.

Już w niedzielę o 21:00 zaprezentujemy wyniki naszego badania Exit Poll, czyli wyniki oparte o sondaż wykonywany przy drzwiach lokali wyborczych. W kolejnych godzinach podawać będziemy cząstkowe wyniki wyborów z Końskich oraz wyniki z dwóch pozostałych gmin, gdzie odbywa się druga tura, czyli ze Smykowa oraz Gowarczowa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *