REKLAMA

Spotkanie autorskie Pelagii Borowskiej w radoszyckiej bibliotece [zdjęcia]

W piątek (3 sierpnia) w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Radoszycach odbyło się spotkanie z pisarką Pelagią Borowską.

REKLAMA

W spotkaniu z pisarką uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym młodzież szkolna. Autorka opowiadała o początkach swojej twórczej drogi, o źródłach pomysłów na kolejne utwory, a także o samej sztuce konstruowania fabuły i tworzenia interesujących postaci literackich. Podczas dyskusji z czytelnikami stwierdziła – „Nie piszę opasłych tomów, aby czytelnik nie przerwał czytania w połowie, ale szybko przeczytał cały utwór”.

REKLAMA

Pelagia Borowska zaprezentowała fragmenty swoich opowiadań i ostatniej powieści „Jarzębinowe ścieżki”, które są kontynuacją wątków z dwóch poprzednich książek dla młodzieży – „Trzynasty księżyc” (wydany w 2003 roku ) i „Źródło Biruty” (wydane w 2015 roku). Ta minitrylogia to pełna wdzięku i humoru opowieść o sympatycznej nastolatce, osadzona w realiach świętokrzyskiej wioski oraz Kielc, gdzie bohaterka wkracza w dorosłe życie.

Po ożywionej dyskusji na temat ostatniej pracy, pisarka rozdawała autografy i wpisywała dedykacje. Na koniec wszyscy mogli posmakować pysznego tort z jarzębinową dekoracją i innych pyszności przygotowanych przez pracowników biblioteki.


Pelagia Borowska jest z wykształcenia polonistką. Jest ona autorką felietonów, reportaży opowiadań i powieści. Od kilkunastu lat mieszka w gminie Radoszyc, we wsi Wiosna. Debiutowała w 1980 roku w Głosie Nauczycielskim. Opublikowała min.: opow. „Modliszka”, zbiór opow. „Historie sprzed pogrzebów” czy powieść „Samosiejka”.

Zdjęcia (Marian Jankowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA