REKLAMA

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą [wideo, zdjęcia]

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to jeden z ulubionych konkursów uczniów. Jednocześnie łączy on w sobie elementy dokształcania młodych ludzi, rywalizacji oraz profilaktyki. W poniedziałek w Końskich odbył się gminny etap turnieju pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. 

REKLAMA

W turnieju udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z niemal wszystkich szkół z terenu gminy Końskie. Co ciekawe cieszył się on zainteresowaniem zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Pierwszym punktem dnia były odwiedziny uczestników w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Tam młodzież mogła obejrzeć film ukazujący pracę strażaka, obejrzeć pojazdy ratowników, a także zapoznać się z czynnościami, które na co dzień podczas służby wykonują pracownicy tej jednostki.

Następnie gminnym autobusem uczniowie zostali przetransportowani do Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich by wziąć udział już w części zasadniczej konkursu. Pożarnicze zmagania otworzyli tam: wicedyrektor placówki Elżbieta Jakubowska oraz wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Potem uczestnicy podzieleni na dwie grupy – klas I – VI oraz VII – III gimnazjum rozpoczęli pisanie testu, który potem sprawdzała komisja w składzie: brygadier Marek Kowalczyk, komendant Miejsko-Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Jan Chrabąszcz, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz starszy kapitan Mariusz Czapelski.

W kategorii klas I-VI miejsce trzecie zajęła Natalia Chuchrowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, miejsce drugie Julia Rusiecka ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, a wygrał Kacper Mytkowski – także z SP Kopaniny.

W kategorii klas VII, VIII oraz III Gimnazjum trzeci był Michał Kołodziejczyk, drugie miejsce zajęła Natalia Sobczyk, a zwyciężył Michał Kaczmarek. Upominki dla najlepszych ufundowała Gmina Końskie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędzie się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich w piątek 29 marca.

Zdjęcia (Mariusz Czapelski – PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *