Stadnicka Wola mistrzem powiatu w piłkę ręczną! [wideo, zdjęcia]

Zespół Szkół w Stadnickiej Woli piłką ręczną stoi. Dziewczynki z podstawówki niedawno zostały wicemistrzyniami województwa, chłopcy z gimnazjum mistrzami powiatu koneckiego!

Turniej Piłki Ręcznej Gimnazjów rocznik 2001 i młodsi o puchar Burmistrza Miast i Gminy Końskie miał miejsce w ostatnią środę. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły, a zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Imprezę otworzył wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Gimnazjaliści ze Stadnickiej Woli dowodzeni przez Tomasza Napierałę okazali się bezkonkurencyjni. Najpierw 21:20 pokonali Gimnazjum nr 1, a potem 27:12 Miedzierzę. Popularna „jedynka” wygrała z Miedzierzą 23:12. W ten sposób powstała ostateczna klasyfikacja:

1. Gimnazjum w Stadnickiej Woli
  2. Gimnazjum nr 1 Końskie
  3. Gimnazjum w Miedzierzy

Najlepszym strzelcem turnieju z 15 bramkami został Wiktor Sękowski ze Stadnickiej Woli.