REKLAMA

Stadnicka Wola najlepsza w konkursie ‚Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym’ [zdjęcia]

W piątek w Szkole Podstawowej w Radoszycach odbyły się powiatowe eliminacje konkursu ,,Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2019”. Do rywalizacji przystąpiło 84 uczniów z terenu naszego powiatu. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim.

REKLAMA

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: młodszych i starszych. Młodsze drużyny składały się z czterech osób, w wieku 10-12 lat, starsi uczniowie prezentowali się w drużynach trzyosobowych i w ich skład wchodzili uczniowie w wieku powyżej 12 lat.

REKLAMA

Pierwsza grupa rozpoczęła konkurs od egzaminu pisemnego dotyczącego przepisów drogowych. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich podinsp. Grzegorz Michorek oraz asp. szt. Marcin Wąsik, a także z ramienia koneckiego starostwa naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Wiesław Basiak. Analogicznie w tym samym czasie druga grupa uczniów egzaminowana była z zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku drogowego. Wiedzę uczniów sprawdzali podkom. Sylwia Sobczyńska z koneckiej jednostki oraz ratownik medyczny Marcin Pytlos.

W tym roku bezkonkurencyjni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. Wygrali w obu kategoriach i tym samym będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 28 maja. Drugie miejsce w konkursie w kategorii starszych zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Fałkowie. W młodszych drużynach drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Pomykowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Końskich oraz burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala. Ufundowali oni również nagrody rzeczowe i puchary dla zwycięzców konkursu.

 

Zdjęcia: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *