REKLAMA

Stadnicka Wola najlepsza w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw! [wideo, zdjęcia]

XVI edycję Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw, który organizowany jest przez gminę Końskie oraz Szkolny Związek Sportowy wygrali gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa ze Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

W zawodach, które zorganizowano w hali sportowej w Stadnickiej Woli udział wzięło dziesięć szkół podstawowych z terenu gminy Końskie, łącznie ponad 250 uczniów. Imprezę otworzył burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„Już po raz szesnasty organizujemy ten turniej i po raz kolejny mamy okazję zobaczyć, że tylko taka rywalizacja jest czystą, sportową walką, niepozbawianą elementów humorystycznych i dobrej zabawy. Takiej dobrej zabawy życzę uczestnikom. XVI Turniej Mikołajkowy Szkół Miasta i Gminy Końskie uważam za otwarty!” – mówił we wstępie burmistrz Obratański.

Imprezę poprowadził Dariusz Kos reprezentujący współorganizatora turnieju – Szkolny Związek Sportowy. Po krótkim otwarciu przystąpiono do sportowej, niezwykłej rywalizacji –„Pamiętam pierwszą edycję, ona odbywała się na sali gimnastycznej w Szkole nr 1. Nabrała nowych rumieńców i nowego rozmachu z chwilą oddania do użytku hali w Stadnickiej Woli, dlatego że ona stwarza nieco lepsze warunki lokalowe. Za każdym razem odnajdujemy w sobie i uczestnikach coś co w sporcie dziś jest coraz rzadziej spotykane: autentyczną radość ze zmagań sportowych, z rywalizacji sportowej. Taką czystą, sportową złość by pokonać przeciwności,  pokonać przeciwnika, a to wszystko w radosnej, przedświątecznej atmosferze. Jest bardzo dużo zabawy, bardzo dużo rywalizacji sportowej i to takiej najczystszej, idealistycznie odnoszącej się do ducha sportowych zmagań.” – mówił nam o tej rywalizacji Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Mikołaj także próbował grać i bawić się wspólnie z uczniami.

Nie byłoby jednak tej kolorowej, najprawdopodobniej jedynej takiej w województwie sportowej imprezy bez zaangażowania Urzędu Gminy Końskie.-„To już szesnasty Turniej Mikołajkowy, którego organizatorem jest nie tylko UMiG, ale poprzez uczestnictwo wszystkich szkół z gminy my wszyscy jesteśmy jego organizatorami. Tak jak słyszeliśmy to prawdopodobnie jedyna taka impreza w województwie świętokrzyskim, a charakteryzuje ją jedna bardzo ważna rzecz: to turniej integrujący środowiska szkolne z terenu miasta i gminy, sprawiający że dzieci mogą w sposób zauważalny rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach. Tak naprawdę tak jak to powiedział baron Pierre de Coubertin, twórca nowożytnych Igrzysk Olimpijskich – nie ważny jest wynik, a ważny jest udział. Około 250 zawodników rywalizuje w czterech konkurencjach […] Chciałbym podkreślić ważną rzecz dla naszego środowiska: nie tylko nauka i  postępy edukacyjne są ważne, ale również i posiadanie wpływu na rozwój młodego pokolenia, krzewienie szeroko pojętej kultury fizycznej są bardzo istotne dla władz samorządowych miasta i gminy.” – tłumaczył nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za sport i edukację.

Na Turnieju Mikołajkowym oczywiście nie mogło zabraknąć także samego Świętego Mikołaja! -„Moi drodzy życzę Wam przede wszystkim wiele, wiele radości z tego, że możecie wziąć udział i rywalizować ze swoimi koleżankami i kolegami. Życzą masy prezentów! Bądźcie grzeczni i rywalizujcie w duchu zdrowej rywalizacji. Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam Was serdecznie!” – apelował do najmłodszy św. Mikołaj.

Uczniowie rywalizowali w czterech różnych grach – to między innymi odwracanie krążków w torze przeszkód oraz bieg z pałeczką sztafetową. Zawodom towarzyszyła oprawa artystyczna przygotowana przez artystów związanych z MGDK Końskie oraz Studiem Tańca Point. Ostatecznie po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Stadnickiej Woli wyprzedzając kolejno: SP Nieświń, SP 2 Końskie, SP 1 Końskie, Dziebałtów, Modliszewice, Kazanów, Rogów, Kopaniny oraz Pomyków.

Co ważne: podczas Mikołajkowego Turnieju każda szkoła otrzymuje identyczny zestaw nagród. Trzy najlepsze dodatkowo pamiątkowe puchary. Kolejna edycja dziecięcych zmagań będzie miała miejsce już za rok!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *