REKLAMA

Stąporków: Chcą założyć świetlicę dla niepełnosprawnych dzieci [wideo, zdjęcia]

W Stąporkowie chcą utworzyć grupę wsparcia dla rodziców i świetlicę dla dzieciaków niepełnosprawnych. Orędownikiem tej inicjatywy jest burmistrz Dorota Łukomska.

REKLAMA

„Na terenie gminy jest mnóstwo takich rodzin, które mają jedno lub więcej niepełnosprawnych dzieci. Zależy mi na tym by w Stąporkowie powstała taka świetlica integracyjna by te dzieci nie wyjeżdżały poza teren gminy i tam bawiły się z innymi dzieciakami tylko by właśnie w Stąporkowie znalazły takie swoje miejsce, takie nasze miejsce gdzie będą przychodzić i wspólnie się bawić.” – mówiła nam burmistrz Łukomska.

W celu promocji tej idei z okazji Dnia Dziecka w stąporkowskiej świetlicy środowiskowej zorganizowano spotkanie mające na celu zintegrować rodziców chorych dzieci, urzędników, a także same pociechy. Na początku zaprezentowały się firmy i instytucje, które zajmują się programami pomocowymi dla pociech z różnymi schorzeniami. W drugiej części spotkania krótki, ale niezwykle atrakcyjny program artystyczny pokazali młodzi podopieczni świetlicy środowiskowej. Następnie każdy mógł spróbować tortu i słodkości przygotowanych na dzień dziecka.

REKLAMA

Jednak rodzice byli zainteresowani przede wszystkim wymianą doświadczeń i informacji. W końcu nie co dzień mogą oni z kimkolwiek porozmawiać o swoich problemach. Utworzenie świetlicy dla niepełnosprawnych dzieci może być szansą na częstsze tego typu spotkania. A gdzie miałaby się ona znaleźć? O tym ponownie Dorota Łukomska. – „Ja proponuje to miejsce, ale mamy tyle świetlic że to może być każde inne miejsce. Tutaj już działa świetlica, więc to byłaby taka świetlica integracyjna. Dostosowalibyśmy ją do potrzeb osób niepełnosprawnych w szybkim tempie. Są tam jeszcze takie drobiazgi, które możemy ulepszyć i je ulepszymy dla potrzeb tych dzieci.”

Wiadomo również, że gmina Stąporków jest gotowa na to by zatrudnić wyspecjalizowanego opiekuna, który mógłby w niepełnosprawnych latoroślach rozwijać ich pasje, a także po prostu profesjonalnie się nimi opiekować.

Świetlica dla niepełnosprawnych dzieci 15

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA