REKLAMA

Stąporków: Szybkie odnalezienie zaginionej. Grzybiarze gubią się w koneckich lasach!

Wczoraj w miejscowości Wąglów, w gminie Stąporków zaginęła 78-letnia kobieta, która wyszła na grzyby. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwym finałem. Tylko w piątek to nie był jedyny przypadek zaginięcia grzybiarza w powiecie koneckim. 

REKLAMA

foto. OSP w Czarnej

„Wczoraj na terenie gminy Stąporków około godziny 16.00 wyszła do lasu na grzyby 78-letnia mieszkanka gminy. Z uwagi na to, że pani była leczona kardiologicznie podjęliśmy działania poszukiwawcze kategorii I. Zastępca komendanta ogłosił alarm jednostki. Policjanci zaczęli się gromadzić w jednostce by rozpocząć poszukiwania. W szukaniu kobiety brało już udział 39 policjantów, kolejni szykowali się do akcji, 24 strażaków oraz jednostka policji z Kielc. Na szczęście pani się odnalazła na jednej z ulic samego Stąporkowa.” – informuje starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

REKLAMA

Kobietę odnaleziono tuż po godzinie 22.00. W poszukiwaniach oprócz funkcjonariuszy policji brały też udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrowąża, Niekłania i Czarnej.

Według informacji policji nie był to jedyny przypadek osób, które wczoraj zabłądziły w lesie. W powiecie koneckim kilka innych osób również nie mogło odnaleźć drogi powrotnej. Ostatecznie, każdy z nich zdołał bezpiecznie powrócić do domu.

 

REKLAMA