REKLAMA

WIDEO: Wielka świąteczna impreza z zapaleniem lampek na choince w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Hucznie zapalono lampki na choince w Stąporkowie. Na miejsce przybył sam Święty Mikołaj i mnóstwo dzieciaków z całej gminy! 

REKLAMA

Mikołajkowy festyn rozpoczął się o godzinie 11.00 we wtorek na nowym placu przed budynkiem Domu Kultury. Nim rozbłysły lampki na choince do dzieci przybył Święty Mikołaj, a jedną z jego pomocnic była burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Przybysz z Laponii od razu został porwany przez najmłodszych do tańca, a cały plac zaroił się od uśmiechniętych buziek dzieci w czerwonych mikołajowych czapeczkach. Potem wystąpiły Aniołki, czyli zespół młodzieżowy z Domu Kultury pod przewodnictwem animatorki Ewy Guli. Tuż obok choinki zaprezentowały się także dzieciaki ze świetlicy „Dobra Przestrzeń” w Stąporkowie oraz zespół taneczny  eMGie z instruktorką Małgorzatą Wiśniewską-Alkordi.

REKLAMA

Po części artystycznej każdy mógł porozmawiać ze Świętym Mikołajem i przekazać mu swoje życzenia oraz marzenia. Potem już miało miejsce oficjalne odpalenie lampek na stąporkowskiej choince. –„Idziemy rozświetlić choinkę, ale my jej nie zaświecimy jak nie będziecie odliczać. Dajcie nam 20 sekund byśmy weszli na górę, a jak dam znak z tamtego okienka to z p. Ewą będziecie odliczać od dziesięciu, a na zero zaświeci się nasza wspaniała choinka” – rozpoczęła obrzęd Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Następnie świąteczna impreza przeniosła się do Parku Miejskiego, a konkretnie to na integracyjny plac zabaw, gdzie oficjalnie oddano do użytku nowe urządzenie – karuzelę dla dzieci z niepełnosprawnościami, w tym także poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zdjęcia:

REKLAMA