REKLAMA

Stąporków znów gościł najlepszych młodych wędkarzy [zdjęcia]

Przed kilkoma dniami Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach zorganizował III Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich, która już po raz trzeci odbyła się w Stąporkowie.

REKLAMA

W zawodach udział wzięło 13 drużyn z całej Polski, a wśród nich były 3 ekipy z naszego województwa. Rywalizacja podzielona został na trzy etapy: najpierw rozwiązywano testy wiedzy, następnie miały miejsce testy sprawnościowe, a na koniec rozegrano tak zwany Trójbój Spinningowy.

foto: Polski Związek Wędkarski

REKLAMA

Rywalizacja w Trójboju spinningowym rozegrana została w hali Widowiskowo-Sportowej. Ponownie, oprócz dwóch spinningowych konkurencji docelowych (arenberga i skisha), rozegrano odległość spinningową przy użyciu ciężarków korkowych o wadze około 2,9 grama przygotowanych według wzoru opracowanego w 2015 r. na potrzeby Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Stąporkowie. Zawody sprawnościowe rozegrano w 3 konkurencjach tj. arenberg, spinning cel, odległość od 8 do 10 metrów w zależności od kat. wiekowej g. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Chwastek. W ostatnim dniu zostały rozdane uczestnikom puchary i dyplomy. W imieniu uczestników podziękowanie za organizację i atmosferę tych zawodów złożył dla organizatorów Roman Łysiak oraz w imieniu Zarządu Głównego Przewodniczący Rady ds. Młodzieży Wiesław Miś. Starostę Koneckiego w tym dniu reprezentował Krzysztof Stachera – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich. Zamknięcia olimpiady wspólnie dokonali Prezes ZO w Kielcach Andrzej Drzazga oraz Burmistrz Stąporkowa – Dorota Łukomska.

Rywalizacja toczona była w trzech kategoriach wiekowych oraz drużynowo. Szczegółowe wyniki znajdą Państwo klikając TUTAJ.

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Burmistrz Stąporkowa – Dorota Łukomska oraz Starosta Konecki – Bogdan Soboń.

info: Starostwo Powiatowe / Polski Związek Wędkarski – Okręg w Kielcach.
foto: Polski Związek Wędkarski

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *