REKLAMA

Stąporkowianie organizują pomoc dla Agaty

Agata Gros pochodząca z Niekłania Małego w gminie Stąporków cierpi na rzadki rodzaj nowotworu żołądka „Gist”. Potrzebna jest jej krew grupy 0Rh, a także wsparcie finansowe na dalsze leczenie. 

REKLAMA

Agata Gros to 26-letnia mieszkanka gminy Stąporków. Od 17 roku z życia zmaga się z rzadkim nowotworem żołądka, który dotyka głównie starszych mężczyzn. To nietypowa choroba dla tak młodej osoby. Agata cały czas pobiera chemię w tabletkach, a w związku z cieknącym nowotworem traci wiele krwi. Stąd prośba młodej dziewczyny o oddawanie tego bezcennego płynu. Grupa Agaty Gros to 0Rh, ale oddawać warto każdy rodzaj krwi. W punkcie krwiodawstwa należy zaznaczyć, że przeznaczona ma ona zostać dla Agaty Gros, która najczęściej przebywa w Szpitalu im. Świętego Łukasza w Końskich.

REKLAMA

Władze gminy Stąporków zapowiedziały serię wydarzeń i zbiórek pieniężnych na rzecz Agaty –„Tym razem pomagamy Wspaniałej i dzielnej Agacie Gros z Niekłania. Zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wsparcia rzeczowego i finansowego w ramach zbiórki publicznej pn. „Dobro zawsze wraca” z której zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz 26-letniej Agaty Gros, mieszkanki gminy Stąporków. Zbiórka prowadzona będzie na terenie gminy od 9 lutego do 10 marca 2019 roku” – informuje nas Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Już teraz przyjmowane są dary i gadżety na kiermasz na rzecz Agaty. Zostawiać można je w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Stąporkowie. Na rzecz Agaty już 10 lutego zorganizowany zostanie specjalny walentynkowy koncert (chętni do wzięcia udziału w nim artyści powinni zgłaszać się do Domu Kultury w Stąporkowie) i kiermasz, dzień wcześniej specjalna kolejka Miejskiej Ligi Futsalu. W planach są także zbiórki podczas turniejów sportowych dzieci oraz strażaków. Zachęcamy do przyłączania się do tej pomocy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *