REKLAMA

Stąporkowianie organizują pomoc dla Agaty

Agata Gros pochodząca z Niekłania Małego w gminie Stąporków cierpi na rzadki rodzaj nowotworu żołądka „Gist”. Potrzebna jest jej krew grupy 0Rh, a także wsparcie finansowe na dalsze leczenie. 

REKLAMA

Agata Gros to 26-letnia mieszkanka gminy Stąporków. Od 17 roku z życia zmaga się z rzadkim nowotworem żołądka, który dotyka głównie starszych mężczyzn. To nietypowa choroba dla tak młodej osoby. Agata cały czas pobiera chemię w tabletkach, a w związku z cieknącym nowotworem traci wiele krwi. Stąd prośba młodej dziewczyny o oddawanie tego bezcennego płynu. Grupa Agaty Gros to 0Rh, ale oddawać warto każdy rodzaj krwi. W punkcie krwiodawstwa należy zaznaczyć, że przeznaczona ma ona zostać dla Agaty Gros, która najczęściej przebywa w Szpitalu im. Świętego Łukasza w Końskich.

REKLAMA

Władze gminy Stąporków zapowiedziały serię wydarzeń i zbiórek pieniężnych na rzecz Agaty –„Tym razem pomagamy Wspaniałej i dzielnej Agacie Gros z Niekłania. Zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wsparcia rzeczowego i finansowego w ramach zbiórki publicznej pn. „Dobro zawsze wraca” z której zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz 26-letniej Agaty Gros, mieszkanki gminy Stąporków. Zbiórka prowadzona będzie na terenie gminy od 9 lutego do 10 marca 2019 roku” – informuje nas Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Już teraz przyjmowane są dary i gadżety na kiermasz na rzecz Agaty. Zostawiać można je w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Stąporkowie. Na rzecz Agaty już 10 lutego zorganizowany zostanie specjalny walentynkowy koncert (chętni do wzięcia udziału w nim artyści powinni zgłaszać się do Domu Kultury w Stąporkowie) i kiermasz, dzień wcześniej specjalna kolejka Miejskiej Ligi Futsalu. W planach są także zbiórki podczas turniejów sportowych dzieci oraz strażaków. Zachęcamy do przyłączania się do tej pomocy!

REKLAMA
REKLAMA