REKLAMA

Stąporkowscy Mali Strażacy aktywni w wielu wydarzeniach [zdjęcia]

Ostatni okres był bardzo pracowity dla Małych Strażaków ze Stąporkowa. Uczestniczyli oni w kilku znaczących imprezach. 

REKLAMA


W ubiegły czwartek jednostka małych druhów została zaproszona na Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO. –„To już kolejny raz, kiedy mogli zaprezentować się zwiedzającym i wystawcom. Druhowie pokazali dynamiczny pokaz ratownictwa drogowego. W symulowanym zdarzeniu brał udział jeep i motocykl, poszkodowane były 3 osoby. Po przyjeździe na miejsce akcji, mali strażacy natychmiast zajęli się rannymi osobami, udzielili im pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie podali dwa prądy wody na palący się samochód i przetransportowali rannych do punktu medycznego. Po zakończonej sukcesem akcji ratowniczej zaprezentowali musztrę.” – relacjonuje nam Jarosław Młodawski, opiekun tej młodzieżowej drużyny pożarniczej. Pokaz spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności odwiedzającej targi pożarnicze.

Dwa dni później Mali Strażacy uczestniczyli w festynie rodzinnym w Mroczkowie, podczas, którego zbierane były fundusze na organizację jubileuszu 100-lecia tamtejszej szkoły. Podobnie jak na targach Kielce zaprezentowali swój tegoroczny nowy pokaz. Po pokazie chętnie uczestniczyli w organizowanych konkursach, grach i zabawach.

REKLAMA

Z kolei w niedzielę druhowie uczestniczyli w akcji charytatywnej „Biegniemy dla Ani” w Sukowie koło Kielc. W biegach uczestniczyli zarówno mali strażacy, jak i ich starsi koledzy z Miejskiej OSP w Stąporkowie. W kategorii do 6 lat wystartowało trzech małych druhów. Jaś zajął pierwsze miejsce, Kacper był czwarty, a Maja piąta. W kategorii do 11 lat też wystartowało dwóch strażaków. Tym razem na trzecim miejscu uplasował się Adam, a na dalszej pozycji bieg ukończył Olaf. W biegu głównym wystartowało dwóch członków MOSP Stąporków i zarówno Wojciech, jak i Łukasz, ukończyli bieg. Po biegu głównym Mali Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności w ratowaniu poszkodowanych w zdarzeniach drogowych.

 

 

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA