REKLAMA

Starsi też potrafią się bawić! Andrzejki Uniwersytetu Trzeciego Wieku [wideo, zdjęcia]

Koneccy członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie ustają w aktywności. W środowy wieczór w Sali Bankietowej u Motyla bawili się oni podczas tradycyjnych Andrzejek. 

REKLAMA

W zabawie udział wzięło około 80 słuchaczy Uniwersytetu. Dominowały panie, ale pojawiło się też kilku mężczyzn. Uczestnicy zaskakiwali swoją aktywnością w tańcach, ale i podczas licznych tego dnia andrzejkowych gier, zabaw i wróżb. Wszystkim przygrywał DJ. Na stołach zaś gościły jak zwykle w Sali u Motyla najwyższej jakości, przepyszne dania i przekąski. Zobaczcie Państwo w naszym materiale wideo jak członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędzili swoje Andrzejki.

„To już jest tradycja, że staramy się poza nauką, wykładami organizować naszym słuchaczom też czas wolny i imprezy. Oprócz Andrzejek robimy też bal karnawałowy, uczestniczymy także w rajdach, które kończą się wspólnym grillem, ogniskiem lub spotkaniem integracyjnym. Dzisiaj jest nas około 80 osób, co świadczy o dobrej kondycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich. Przygotowałyśmy sentencje pod talerzykami, były dziś wróżby i nawet iluzjonista Adrian Prasał. Na cały wieczór zaplanowałyśmy też wiele konkursów.” – powiedziały nam Jolanta Rydzewska – prezes Stowarzyszenia U3W oraz Teresa Dunajska – jedna z inicjatorek powstania uniwersytetu.

REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest cały czas otwarty na nowych słuchaczy. Informacje o spotkaniach U3W można uzyskać choćby w koneckim Domu Kultury (na drzwiach wejściowych znajduje się aktualny harmonogram zajęć). Dołączyć może każdy!

Zdjęcia:

REKLAMA