REKLAMA

Sto lat szkoły w Rogowie. Uroczystości w sobotę [wideo]

To już sto lat jak istnieje Szkoła w Rogowie w gminie Końskie. W najbliższą sobotę odbędą się w niej rocznicowe uroczystości. 

REKLAMA

Początkowo edukacja prowadzona była w drugiej części miejscowości w piętrowym budynku, który był w bardzo złym stanie technicznym. Po wielu latach inicjatorem przeniesienia szkoły do nowego budynku był ksiądz Jan Podsiadło, który zaproponował gminie Końskie i Kuratorium Oświaty wykupienie nowo powstałego obiektu plebanii. Dzięki temu teraz Zespół Placówek Oświatowych, na który składa się szkoła podstawowa, przedszkole oraz wygaszane gimnazjum może działać w godnych warunkach.

W najbliższą sobotę 19 maja odbędą się uroczystości związane ze stuleciem szkoły, która od kilkunastu lat nosi imię Jana Pawła II. –„Zaczynamy mszą świętą o 9.00 rano. Następnie spotykamy się tutaj pod pomnikiem by się pomodlić. Później nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej stulecie istnienia Szkoły Podstawowej w Rogowie. Następnie przejdziemy na salę gimnastyczną, gdzie nasi uczniowie przedstawią program artystyczny. Po nim spotkamy się wszyscy przy kawie, herbacie aby odbyć spotkanie pokoleń.” – mówi nam Waldemar Wiktorowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie.

REKLAMA

Wszystkich związanych z edukacją w Rogowie już teraz zapraszamy na te obchody.

Na obchody zaprasza dyrektor placówki Waldemar Wiktorowski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *