REKLAMA

Straż Pożarna w Rudzie Malenieckiej z pięknym prezentem [wideo, zdjęcia]

W czwartkowy wieczór mieszkańcy Rudy Malenieckiej, przedstawiciele władzy samorządowej i strażacy należący do miejscowej i okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli w dużym święcie! Odebrano zupełnie nowy wóz strażacki!

REKLAMA

„To jest nasze wieloletnie marzenie. To samochód Iveco Eurocargo z napędem 4×4 i ze zbiornikiem wody 3500 litrów środka gaśniczego i 350 litrów środka pianotwórczego. Samochód ten zastąpi dwa pojazdy, które w tej chwili są u nas samochodami gaśniczymi, czyli Stara, który ma 42 lata i Iveco z mniejszym zbiornikiem bez napędu terenowego. Iveco zostanie przesunięte do drugiej jednostki z KSRG i jest to OSP Kołoniec, a samochód z Kołońca będzie przesunięty do OSP Lipa. Tym sposobem kolejna jednostka w gminie Ruda Maleniecka będzie miała samochód z wodą. Nasz ten samochód, który za chwilę tutaj przyjedzie to marzenie wieloletnie. Poprzednie Iveco było doskonałym samochodem, ale nie było w stanie spełnić wymagań jakie mamy na swoim terenie. W związku z tym trzymaliśmy dwa auta: tego 42-letniego Stara dlatego, że tamto Iveco nie nadawało się od jazdy w trudnym terenie. A ten samochód spełni wszystkie warunki, które są nam potrzebny.” – opowiedział nam Gerard Pachuc, prezes OSP w Rudzie Malenieckiej.

Auto zostało zakupione w firmie specjalistycznej Szcześniak w Bielsko-Białej. Zakup auta został dokonany na zasadzie przetargu. Pojazd kosztował prawie 750 tysięcy złotych, 150 tysięcy pochodziło z dofinansowania z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. –„Dzisiaj wyjątkowa sytuacja. Odebraliśmy nowe auto dla jednostki w Rudzie Malenieckiej. Przypomnę, że jest ona w krajowym systemie, jest bardzo aktywna i jest jedną z najbardziej operatywnych w regionie i uważam, że ten samochód w pełni im się należy.  To nie jest tani sprzęt. Kosz tego zakupu to jest 750 tysięcy złotych, on był współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz środków oczywiście gminy Ruda Maleniecka.” – tłumaczy Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka. 

REKLAMA

Samochód w śnieżny czwartkowy wieczór witało wielu mieszkańców gminy. A dziś jest on już po pierwszych wyjazdach do zdarzeń i pierwszych testach. Jednostce jeszcze raz serdecznie gratulujemy nowego nabytku!

Zdjęcia:

REKLAMA