REKLAMA

Strażacy niosą pomoc dla pogorzelców z Wólki Plebańskiej [zdjęcia, wideo]

Kilka tygodni temu rodzina z Wólki Plebańskiej w wyniku pożaru straciła wszystko. W kilka minut ich dom spłonął niczym zapałka. Od gminy Stąporków otrzymali oni zastępcze mieszkanie w bloku, ale było ono praktycznie pozbawione wyposażenia. Teraz z pomocą rodzinie przyszli strażacy z Bębnowa w gminie Gowarczów oraz Józefowa pod Warszawą.

REKLAMA

Dom zaczął płonąć kiedy na jego dachu wykonywano prace remontowe. Zarzewie ognia pojawiło się podczas zgrzewania papy, a drewniany budynek niemal zniknął w płomieniach w kilka minut. Rodzina, którą tworzy trzech chłopców w wieku 8, 14 i 18 lat, rodzice oraz 87-letnia babcia przeniosła się do mieszkania socjalnego w Stąporkowie. Trzeba je jednak odnowić i wyposażyć.

„O tragedii dowiedziałem się z internetu i od razu ogłosiłem zbiórkę wśród mieszkańców Bębnowa i opisałem sytuację na facebooku. Odezwali się strażacy z Józefowa spod Warszawy i zaoferowali pomoc w postaci zbiórki odzież , środków czystości, mebli itp.” – opowiada nam Łukasz Grzegorczyk, sołtys Bębnowa i inicjator zbiórki na rzecz rodziny.

REKLAMA

W sobotę nastąpiło spotkanie rodziny ze strażakami. Dary z Józefowa zostały przywiezione do świetlicy w Bębnowie. Następnie ochotnicy z gminy Gowarczów dostarczą je do mieszkania w Stąporkowie. Wśród podarowanych przez społeczności dwóch miejscowości rzeczy znalazły się między innymi lodówka, kuchenka mikrofalowa, garnki, talerze, odzież, buty, czy środki czystości.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *