REKLAMA

Sukcesy naszych kulturystów na Mistrzostwach Polski w Białobrzegach [zdjęcia]

Przedostatnia majowa niedziela okazała się bardzo owocna dla naszych koneckich kulturystów. Po raz pierwszy w historii Koneckiego Centrum Formy na zawody ogólnopolskie wybrało się trzech zawodników.

REKLAMA

Kamil Szlęzak wywalczył srebro w Debiutach 2017 z kategorii overall (wszystkie kategorie wzrostowe). –„Kamil to bardzo sumienny i konsekwentny zawodnik, nawet na scenie poprawiał każdy detal, który mu przekazywałem, wrzeszcząc z trybun. Doskonale zaprezentował się przed dużą publiką.” – opowiada Mateusz Sikora, trener z KCF.

REKLAMA

Czwarte miejsce w kategorii średniej zajął Mateusz Prasał, a na scenie debiutował także Damian Smołuch. –„To młody, pozytywny i pewny siebie chłopak. Postanowiłem rzucić mu „przynętę”, obserwując jak potoczą się jego losy i ile wyciągnie nauki z tego doświadczenia. Wiem, że po debiucie na scenie w przyszłości Damian podejdzie do przygotowań ze stuprocentowym zaangażowaniem, przestrzegając wszystkich moich zasad i rad.” – tłumaczy trener Sikora.

W końcu do rywalizacji przystąpił także sam trener Mateusz Sikora. Mimo problemów zdrowotnych i tym razem wraca on do Końskich z medalem. Został vice mistrzem i teraz skupia się już tylko na przygotowaniach do międzynarodowych imprez. –„Jako członka Kadry Polski w tym sezonie czekają mnie jeszcze dwa starty na Mistrzostwach Europy federacji WPF i WFF.” – mówi zawodnik, a zarazem trener koneckiej grupy, a zarazem dodaje, że to początek koneckich sukcesów w kulturystyce. –„Wiele razy zapowiadałem i powtarzałem, że powoli buduję zaplecze potencjalnych medalistów. Sądzę, że ta pierwsza fala jest dopiero początkiem wielkiego sztormu.” – kończy młody trener i zawodnik.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA