Sukcesy naszych na Mistrzostwach Polski MMA [zdjęcia]

W weekend w Sochaczewie miały miejsce Mistrzostwa Polski MMA. Z medalami do Końskich wracają zawodnicy Brawler Fight Club: Wiktoria Czyżewska, Gerard Bąk oraz Łukasz Chmielewski.

Swój debiut w młodzieżowych mistrzostwach zanotowała Wiktoria Czyżewska. To zawodniczka dotychczas odnosząca duże sukcesy w karate. Teraz jednak próbuje swoich sił w nowej dyscyplinie i od razu notuje wielki sukces. Wiktoria wystartowała w sobotę w zawodach grapplingowych (na chwyty) –„Wiktoria nie miała przeciwniczek w swojej kategorii U15, podjęliśmy więc decyzję o starcie w U18, czyli „starszej” kategorii dla juniorek.” – opowiada Marcin Kij, trener w Brawler Fight Club.

Pomimo rywalizacji ze starszymi przeciwniczkami Wiktoria nie miała sobie równych.  W finale nasza zawodniczka walczyła z zawodniczką o 2 lata starszą, mimo to pewnie wygrała na punkty 11-4 i zdobyła złoty medal!

Dzień później w Sochaczewie rywalizowali seniorzy. Brawlera na mistrzostwach reprezentowało trzech zawodników: Damian Popiel, Gerard Bąk i Łukasz Chmielewski. Popiel wystartował w kategorii 77 kg junior i swój występ zakończył bez medalu. Krążki do Końskich przywiozą za to Bąk i Chmielewski.

Łukasz Chmielewski został wicemistrzem Polski w kategorii 93 kg OFS, a Gerard Bąk zdobył tytuł mistrzowski w kategorii Full Contact 84 kg. Warto dodać, że do Sochaczewa nie pojechał inny nasz fighter. Ze startu w zawodach z uwagi na kontuzję barku zrezygnować musiał nasz inny utytułowany zawodnik – Artur Krawczyk.