Świetne wyniki karateków z Niekłania [zdjęcia]

W sobotę w Nysie odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Kyokushin. Turniej ten zgromadził około 200 zawodników i zawodniczek z 18 ośrodków, w większości z woj. opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, która na co dzień trenuje w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna, wystartowało siedmioro zawodników.

Nasz region w zawodach reprezentowali: siostry Aleksandra i Julia Domagała, Szymon Zych, Wiktor Janus oraz rodzeństwo Garbacz: Dominika, Maciej i Mikołaj. Zawodnicy zdobyli 6 medali. Na pierwszym miejscu uplasowała się Ola Domagała, która po emocjonującej walce zakończonej dogrywką pokonała koleżankę klubową Wiktorię Sokół. Kolejny „bratobójczy” pojedynek w finale stoczyli Szymon Zych wraz z Albertem Malikiem. Lepszym okazał się Albert. Na półfinałach przygodę z turniejem zakończyli Dominika, Julia, Mikołaj i Wiktor. Tylko Maćkowi nie udało się stanąć na podium.

Klub ze Skarżyska zdobył 18 medali i wygrał klasyfikację drużynową.