Świetne wyniki zawodników Brawlera na Pucharze Polski w Grapplingu [zdjęcia]

W miniony weekend zawodnicy BRAWLER Fight Club Końskie w składzie: Gerard Bąk (kat. do 91kg), Artur Krawczyk (kat. do 76kg), Łukasz Chmielewski (kat. do 76kg), Dawid Sobczyński (kat. do 76kg), wystartowali na zawodach Pucharu Polski ADCC. Zawody organizowane były w Krakowie. Nasi przywieźli z nich aż trzy medale!

Gerard Bąk na najwyższym stopniu podium.

ADCC (Abu Dhabi Combat Club) to największa na świecie organizacja grapplerska. Walka w tej formule jest najprościej mówiąc połączeniem zapasów, judo i brazylijskiego jiu-jitsu. Polega na obalaniu (podobnie jak w zapasach czy judo) i wykonywaniu technik parterowych, w tym technik kończących (dźwigni, duszeń jak w brazyliskim jiu-jitsu). Walkę można wygrać na punkty lub przez poddanie (przeciwnik „odklepuje” lub przerywa sędzia). Podczas walki, która trwa 6 minut, zabronione są uderzenia czy kopnięcia.

Drużynie BRAWLERa udało się zdobyć aż 3 „krążki” na 4 startujacych zawodników. Gerard Bąk zdobył złoty medal w kategorii 91kg. W drodze po 1 miejsce pokonał 2 rywali w tym jednego przed czasem w finale, przez tzw poddanie. Artur Krawczyk też przywiózł z Pucharu Polski złoty medal. Zasługuje on na specjalne wyróżnienie gdyż w drodze do finału musiał pokonać aż 4 rywali (w tym jednego pokonał również przed czasem)
.
Łukasz Chmielewski startujący w tej samej kategorii (91kg) co Gerard Bąk stanął na tym samym podium, zdobywając brąz. –„Nie powiodło się Dawidowi Sobczyńskiemu, który przegrał na punkty w pierwszej walce. Dawid spisał się dobrze. Zabrakło trochę doświadczenia i szczęścia, następnym razem będzie lepiej” – informuje trener Brawlera Końskie Marcin Kij.

Ten start był ostatnim w tym sezonie dla podopiecznych trenera Kija. –„Teraz chwila odpoczynku, święta i zaczynamy przygotowania do następnego sezonu” – dopowiada trener Marcin Kij.