Świetny Neptun i słaby Partyzant w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

W zupełnie odmiennych nastrojach weekend zakończą piłkarze Neptuna Końskie i Partyzanta Radoszyc. Pierwsi swój mecz w IV Lidze pewnie wygra, drudzy przegrali z jedną ze słabszych drużyn w rozgrywkach.

Partyzant zajmujący dziewiąt miejsce w lidze przegrał z będącą do tej pory na czternastej pozycji Lubrzanką Kajetanów 2:1. Jedyny gol dla drużyny trenera Podsiebierskiego był samobójczy. Za tydzień radoszyczanie podejmą u siebie GKS Nowiny (niedziela, godzina 13:00).

Lubrzanka Kajetanów – Partyzant Radoszyce 2:1

Neptun Końskie zwyciężył w starciu z ŁKS-em Łagów. W pierwszej odsłonie Konecczanie mieli trzy groźne sytuacje. W 11 minucie Patryk Kwiecień przelobował bramkarza rywali i piłka minimalnie minęła słupek. W 32 Jakub Kotarzewski zdobył gola na 1:0 , a w 45 Łukasz Jamróz znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale minimalnie przestrzelił.

Druga odsłona to dalsza dominacja naszych piłkarzy. Łukasz Jamróz mógł zdobyć bramkę w 79 minucie, ale ponownie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry ustalił Krzysztof Pach.

Warto dodać, że przed spotkanie swoją przygodę z piłką zakończył wieloletni kapitan Neptuna Paweł Majchrzak. Zarząd i kibice podziękowali mu za grę.

Za tydzień zawodnicy trenera Waldemara Szpiegi zagrają na wyjeździe z Unią Sędziszów. Neptun zajmuje drugie miejsce w tabeli IV Ligi.

Neptun Końskie – ŁKS Łagów 2:0
Gole: Kotarzewski, Pach
Neptun: Herda, Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Piwowar (Gardynik), Kotarzewski, Armata, Szymkiewicz, Kwiecień (Bugno), Szymoniak, Jamróz (Pach).