REKLAMA

Świętokrzyskie Krajobrazy na wystawie w Klubie KAESEMEK [wideo]

W środę w Galerii Atut, która znajduje się w Klubie Osiedlowym KAESEMEK zainaugurowano nową wystawę – Świętokrzyskie Krajobrazy 2016. 

REKLAMA

O tym jak powstawały obrazy, które przez luty oraz marzec będzie można podziwiać w Końskich, we wstępie opowiedział Wiesław Turno – opiekun galerii i jeden z twórców wystawy. –„Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej, które jest organizatorem wystawy i plenerów, bo zawsze wystawa jest efektem pleneru organizuje te działania od 30 lat. Ulubionym tematem jest krajobraz, krajobraz Świętokrzyski. Stąd ten cykl wystaw – Świętokrzyskie Krajobrazy. Zawsze efektem jest wystawa, a jej towarzyszy katalog. Udawało nam się zdobywać pieniądze na to wydawnictwo. W tym roku odbyło się to troszeczkę inaczej. Nie mieliśmy pieniędzy na plener w sensie bycia razem, więc zarząd postanowił, że plener odbędzie się w miejscach zamieszkania autorów i stąd ta wystawa ma podtytuł: Busko Zdrój, Kielce, Końskie.” – opowiadał Turno.

Podczas inauguracji wystawy w Klubie Osiedlowym KAESEMEK przybyłym miłośnikom sztuki prezentowali się jej koneccy współtwórcy, czyli Zofia Turno, Wiesław Turno, Justyna Soja-Sadowska i Adolf Tomasik. Oprócz nich w Galerii Atut możemy podziwiać stworzone bardzo różnymi technikami dzieła artystów takich jak: Mirosław Benedyktowicz, Beata Borek, Józef Golak Adamowicz, Wiesława Kisiała, Waldemar Kozub, Tamara Maj, Bogdan Pikulicki, Witold Popielski, Zbigniew Porębski, Marek Sabat, Teresa Ślusarek, Edward Tuz, Barbara Wnuk-Spirowska, Urszula Wolska, Katarzyna Ziołowicz i Marian Żywczyk.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *