REKLAMA

Swoje Złote Gody świętowały pary z Rudy Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

Jedenaście par z gminy Ruda Maleniecka zostało odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W piątek gmina zorganizowała im uroczystość „Złotych Godów”. 

REKLAMA

„Kolejnych 50 lat życzę Państwu. Marzyłoby się by uczestniczyć z Wami na tych kolejnych jubileuszach. Wszystkiego dobrego!” – mówił do jubilatów wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

W piątek swoje Złote Gody w gminie Ruda Maleniecka obchodziło 11 par:

REKLAMA

Genowefa i Piotr Kowalscy z Lipy – 64 lata w małżeństwie, Henryka i Aleksy Nowakowie ze Szkucina – 51 lat w małżeństwie, Helena i Henryk Kuzdakowie z Lipy – 52 lata w małżeństwie, Jadwiga i Jan Tymowscy z miejscowości Koliszowy  – 51 lat w małżeństwie, Danuta i Józef Stąpniowie z miejscowości Koliszowy – 50 lat w małżeństwie, Teresa i Antoni Kolanko z Rudy Malenieckiej – 50 lat w małżeństwie, Marianna i Stanisław Cieślikowie z Młotkowic – 50 lat w małżeństwie, Janina i Józef Sztanderowie z Wyszyny Fałkowskiej – 50 lat w małżeństwie, Marta i Szymon Mirowscy z Cieklińska – 50 lat w małżeństwie, Jadwiga i Marian Dróżdż z Cisu – 50 lat w małżeństwie, Anna i Stanisław Ryżakowie z Wyszyny Fałkowskiej – 50 lat w małżeństwie.

Ceremonia rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej, którą sprawował miejscowy proboszcz ksiądz Paweł Węgrzynowski. Potem pary, ich goście oraz przedstawiciele władzy spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Tam jubilaci otrzymali słodkie upominki, kwiaty i przede wszystkim medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

Jedna z par zdradziła nam swój przepis na tak długie, wspólne i szczęśliwe życie. –„Nie ma na to chyba lekarstwa. W zgodzie trzeba żyć, dobrze się odżywiać by zdrowie służyło, bo miłość to też siła przyzwyczajenia. Trzeba cały czas żyć tak jak się żyje, tak by bez kłopotów było życie. […] Dziękujemy Bogu za te przeżyte pięćdziesiąt lat razem i prosimy Boga by przeżyć jeszcze parę lat w zgodzie i miłości tak jak do tej pory. Oczywiście nie było zawsze tak pięknie, ale bardzo dziękujemy.” – powiedzieli nam Jadwiga i Marian Dróżdż.

Gratulacji i życzeń dla jubilatów nie było końca. Oprócz wójta Kucy składała je także w imieniu swoim i marszałka Jarubasa członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, a w imieniu wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek działacz Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Kowalski. Wójt Kuca odczytał także list gratulacyjny od starosty Bogdana Sobonia. Na zakończenie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej przedstawiły część artystyczną – zobaczyliśmy między innymi Krakowiaka oraz inscenizację bajki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *