REKLAMA

Szachiści rywalizowali w Stąporkowie! [wideo, zdjęcia]

Szachy to dyscyplina przeznaczona dla wybrańców. I chociaż grać w nią mogą wszyscy to sukcesy osiągają tylko najbardziej taktyczne umysły. W niedzielę miał miejsce Turniej o Puchar Burmistrza Stąporkowa w tę dyscyplinę. 

REKLAMA

„Dzisiaj do Stąporkowa przyjechało dwudziestu zawodników. Bardzo nas cieszy rozrzut wiekowy bardzo duży – najmłodszy zawodnik ma 7 lat, ale mamy i Pana z 1935 rocznika i to są zawodnicy z Bliżyna. Przyjechali do nas również szachiści z Końskich, Przedborza, mamy grupę ze Stąporkowa. To kolejna edycja turnieju i cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Środowisko osób, które grają w szachy jest środowiskiem bardzo prężnie działającym i mam nadzieję, że te turnieje będą nam się jeszcze rozwijać” – opowiadała nam w trakcie turnieju Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

REKLAMA

Na dwudziestu zawodników, którzy przyjechali do Stąporkowa z różnych miejscowości województwa świętokrzyskiego trzech finalistów reprezentowało gminę gospodarza. Puchar Burmistrza Stąporkowa – Doroty Łukomskiej zdobył Zdzisław Socha. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Słoka ze Smarkowa, a na trzecim Sebastian Nowakowski. Najstarszym uczestnikiem turnieju był 83-letni Zbigniew Sułek, a najmłodszym siedmioletni Dominik Potępa. Po rozegranych rundach podliczono również punktację drużynową – rywalizowano po trzech zawodników w drużynie. I tak wśród seniorów wygrała drużyna ze Stąporkowa (16,5 pkt), drugie były Końskie, a trzeci Bliżyn. Wśród juniorów drużynowo najlepsza była reprezentacja z Bliżyna, następnie Stąporków i Przysucha. Spotkanie sędziował Łukasz Łukomski.

Zdjęcia (MGOKIS w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *