REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Królewcu świętowała 100-lecie niepodległości [zdjęcia]

Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Królewcu świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

REKLAMA

Przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII, nauczyciele na czele z dyrektor Anną Cholewińską, rodzice i zaproszeni goście w piątek o godz. 11:11 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Królewcu wspólnie zaśpiewali hymn Polski. Wszyscy wzięli udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”.

REKLAMA

Uczniowie pod opieką wychowawców zaprezentowali swoje zdolności wokalne podczas „KONCERTU DLA NIEPODLEGŁEJ”. Inicjatorkami koncertu były: Agnieszka Nowacka i Helena Karbownik. Każda klasa odśpiewała inny utwór:

Dzieci z grup przedszkolnych – „Płynie Wisła płynie”
Uczniowie kl. I – „Wojenko, wojenko”
Uczniowie kl. II – „Kto ty jesteś?”
Uczniowie kl. III – „Ułani”
Uczniowie kl. IV A – „Rozkwitały pąki białych róż”
Uczniowie kl. IV B – „My pierwsza brygada”
Uczniowie kl. V A – „Przybyli ułani pod okienko”
Uczniowie kl. V B – „Serce w plecaku”
Uczniowie kl. VI – „Siekiera, motyka”
Uczniowie kl. VII – „Dziś idę walczyć mamo”
Uczniowie kl. VIII – „Niepodległa, niepokorna”.

Kolejnym przedsięwzięciem było przedstawienie  „POLSKA – NASZ DOM, NASZ KRAJ” w wykonaniu 40 uczniów z klas IV-VIII . Fabuła została oparta na historii Polski: czasy potęgi i chwały były przeplatane wojnami, niewolą i upadkiem. W wymowny sposób zostały zaprezentowane sceny rozbiorów Polski oraz szkolnego strajku we Wrześni. Widowisko wzbogacone zostało pięknymi pieśniami patriotycznymi, efektami akustycznymi i polonezem na dziesięć par.

Młodych artystów do  występu przygotowały: Agnieszka Nowacka i Helena Karbownik. Doskonałe tło stanowiła dekoracja w barwach narodowych zaprojektowana przez Helenę Karbownik i Agnieszkę Nowacką, a wykonana przez Magdalenę Grzeszczuk, Justynę Piekarską, Elżbietę Zbróg, Agnieszkę Nowacką i Agatę Jarzyńską. Na zakończenie wokalistki z zespołu „KRÓLEWIACZKI” pięknie wykonały dwie pieśni patriotyczne przygotowane przez Dorotę Kołodziejczyk i Agnieszkę Nowacką.

W niedzielę (11 listopada) o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Miedzierzy zespół „KRÓLEWIACZKI” i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królewcu znakomicie wystąpili podczas APELU NARODOWEGO. Parafianie i goście, a wśród nich radni Gminy Smyków, były wójt gminy Smyków Józef Śliz z żoną, wójt elekt gminy Smyków – Jarosław Pawelec z żoną z uwagą wysłuchali bogatego programu artystycznego. Młodych artystów przygotowały: Dorota Kołodziejczyk, Agnieszka Nowacka i Helena Karbownik.  Następnie o godz. 12.00 wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy i rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół Smykovia, zespół „Królewiaczki” z opiekunami i schola.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *