REKLAMA

Szkoła w Królewcu jak nowa i z dofinansowaniem! [wideo, zdjęcia]

Wypiękniała nam Szkoła Podstawowa w Królewcu w gminie Smyków! To wszystko dzięki ogromnej dotacji ze środków europejskich. W środę 6 grudnia podpisano umowę w ramach, której gmina Smyków otrzyma dofinansowanie do tej wykonanej już inwestycji. 

REKLAMA

Koszt inwestycji to około 1 miliona 200 tysięcy złotych. Zdecydowana większość tej kwoty będzie refundowana na mocy podpisanej w środę umowy. –„Spotykamy się z takiej okazji by odebrać ostatni dokument, uroczyście podpisać umowę na pieniądze, które zostały wydatkowane na remont Waszej szkoły. To dzięki wsparciu samorządu woj. świętokrzyskiego dużą kwotą. Cały remont to 1 milion 200 tysięcy złotych.  To duża kwota. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy został wykonany: główne roboty remontowo-budowlane włącznie z wymianą i urządzeniem nowej, ekologicznej kotłowni na pelet. Wykonany pierwszy etap, praktycznie w całości zapłacone 1 milion 50 tysięcy złotych, ale czeka nas jeszcze drugi etap. Około 150 tysięcy złotych i w nim będą wykonane klasopracownie przyrodniczo-matematyczne w Szkole w Królewcu i w Szkole Podstawowej w Miedzierzy. Również będzie wykonany i dosprzętowiony plac do W-F’u, czyli siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej w Królewcu i drugi egzemplarz przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy. Ten drugi etap będzie zakończony do końca roku szkolnego, czyli do końca czerwca.” – mówił podczas spotkania Józef Śliz, wójt gminy Smyków.

By wielki remont królewieckiej szkoły mógł dojść do skutku potrzeba było wiele poświęceń. W poprzednim roku szkolnym dzieci nie miały ferii, a placówka pracowała także w soboty. To po to by od końca maja do budynku mogły wejść ekipy remontowe. Niemal zupełnie nową szkołę oddały one do użytku na początku września. Nie byłoby tego bez wsparcia władz wojewódzkich, które w środę reprezentowała Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. –„Wielką przyjemnością jest by takie prezenty mikołajkowe jakie dzisiaj do Państwa przywiozłam rozdawać. Ja myślę, że ten zrównoważony rozwój i racjonalne wykorzystywanie środków finansowych w całym regionie są mocno dostrzegalne. Tutaj w tym miejscu trzeba podkreślić, że faktycznie samorząd w takim wydaniu, gdzie ludzie decydują co im potrzeba to jest ta właściwa droga i nie ma potrzeby jej zmieniać.” – mówiła do zgromadzonych Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. 

REKLAMA

Z tej inwestycji niezmiernie cieszył się także starosta konecki Bogdan Soboń. Jego zdaniem pozyskiwanie kolejnych środków dla naszego regionu to zasługa dobrej współpracy. –„Szanowni Państwo za prawdziwymi samorządowcami idą czyny i ta kwota, którą pani Marszałek wymieniła jest faktem. Ja powiem krótko: jeżeli chodzi o piątą kadencję w samorządzie powiatowym, w której mam przyjemność pracować to takiej kadencji nie było. Naprawdę ta kadencja jest bardzo udana i ta współpraca między trzema niezależnymi jednostkami samorządu: gminą, powiatem i województwem naprawdę w tej kadencji nam wiele dała i wiele rzeczy nam się udało” – podkreślał starosta Soboń.

W uroczystych okolicznościach umowę o dofinansowanie wykonanego już remontu podpisali: Agata Binkowska, Józef Śliz, Wiesława Lesiak – skarbnik gminy Smyków, a asystowała im Anna Cholewińska – dyrektor placówki w Królewcu. Ta ostatnia była władzom niezwykle wdzięczna za przeprowadzenie renowacji w jej szkole. –„Chylimy czoło wszystkim, którzy włożyli swoje serce, swój wkład, którzy nie szczędzili czasu i własnego zdrowia aby nasza młodzież mogła uczyć się w tak wspaniałych warunkach. Wszyscy tutaj na początku roku byli pod bardzo dużym wrażeniem przekraczając progi tej szkoły. Chodzili z niedowierzaniem, bo zmiany były bardzo dużo. W imieniu całej społeczności szkolnej chciałabym wszystkim głęboko, serdecznie za to podziękować. Dziękujemy bardzo.” – przemawiała dyrektor Cholewińska.

Za remont i stworzenie świetnych warunków do edukacji dziękowali także uczniowie. Przygotowali oni szereg piosenek i tańców, które miały być artystycznym podziękowaniem dla przedstawicieli władz za tak hojny gest. Wśród występujących dominowała młodzież z grupy artystycznej „Królewiaczki”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *