REKLAMA

Szkolili trenerów i piłkarzy. PZPN szukał u nas przyszłych gwiazd [wideo, zdjęcia]

W ostatni czwartek do gminy Końskie przybyli specjaliści z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ich wizyta związana była z nowym programem związku pt. „Mobilna Akademia Młodych Orłów”. 

REKLAMA

„Mobilna Akademia Młodych Orłów jest nowatorskim projektem Polskiego Związku Piłki Nożnej wprowadzonym w życie od kwietnia tego roku. Zadaniem trenerów mobilnego AMO jest realizacja dwóch filarów: edukacyjnego, który obejmuje edukację trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, czy choćby rodziców młodych piłkarzy, którzy też chcą się czegoś dowiedzieć. Drugi filar to filar selekcyjny, czyli selekcja tych wszystkich młodych chłopców, których gra odbywa się z naszymi plecami.” – opowiada nam Paweł Rybiński, trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie świętokrzyskim.

Trenerzy Akademii Młodych Orłów mają za zadanie dotrzeć do wszystkich gmin, a w nich przeprowadzić szkolenia dla trenerów oraz selekcję zawodników. U nas przedstawiciele PZPN byli już między innymi w Fałkowie oraz Gowarczowie, a ostatnio w gminie Końskie w hali Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. –„W ciągu miesiąca realizujemy dwanaście takich szkoleń. W województwie świętokrzyskim w każdym powiecie jesteśmy co miesiąc, a docelowo mamy takich szkoleń odbyć 120.” – mówi nam trener Paweł Rybiński.

REKLAMA

Szkolenia Mobilnej Akademii Orłów są licencjonowane, a uzyskane dokumenty są honorowane przez PZPN oraz UEFA. W minionym tygodniu w Stadnickiej Woli odbyła się część teoretyczna dla trenerów, trening pokazowy z udziałem młodych piłkarzy oraz szkoleniowców oraz gra selekcyjna. Wszystko to po to by  żaden talent się nie zmarnował, by każdy zdolny zawodnik został zauważony –„Będąc w każdym powiecie staramy się dotrzeć przede wszystkim do klubów, które funkcjonują na danym terenie. […] My wizytując województwo, powiaty od kwietnia mamy już pewną bazę zawodników i w tym momencie staramy się zapraszać tych najbardziej utalentowanych chłopców i dziewczyny również, na nich chcemy prowadzić te zajęcia i w ten sposób ich monitorować. My sobie tych zawodników obserwujemy, oceniamy i zawodnicy najbardziej utalentowani, mający w skali od 1 do 10 ocenę przynajmniej 5 trafiają do systemu obserwacji scoutingowej. Oni są w ten sposób monitorowani i na nich podgląd mają wszyscy trenerzy kadr młodzieżowy w Polsce, a my w ten sposób doglądamy czy ten zawodnik się prawidłowo rozwija.” – opowiada trener Rybiński

W szkoleniu w gminie Końskie udział wzięli zawodnicy z Neptuna Końskie oraz Akademii Piłkarskiej Champions Końskie. W kolejnych tygodniach podobne zajęcia dla trenerów oraz młodych piłkarzy odbędą się w pozostałych gminach naszego powiatu. Najbliższe w Stąporkowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *