REKLAMA

Szkolne koło prezentuje swoje zdjęcia w koneckiej Bibliotece [wideo, zdjęcia]

Od czwartku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie można oglądać wystawę pt.”W Kadrze uchwycone”. Jest ona podsumowaniem dziesięcioletniej działalności największego koła fotograficznego w naszym regionie – koła „Kadr”, które działa przy placówkach oświatowych w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

„Tradycyjnie biblioteka w Końskich zaprasza na ciekawą wystawę o czym świadczy tłum zwiedzających. Tym razem jest to tłum uzasadniony tym, że wystawa jest zbiorowa. Bardzo się cieszę, że gdyby sami artyści młodzi przyszli tutaj to już byśmy mieli problemy z pomieszczeniem ich.” – mówił we wstępie Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

Koło fotograficzne „Kadr” istnieje od dziesięciu lat. Zakładali je nauczyciele: Justyna Soja-Sadowska, Paweł Grot i Robert Bodzioch. Od dziesięciu lat członkowie tego szkolnego klubu biorą udział w różnych zajęciach praktycznych, uczą się zasad komponowania zdjęć i sposobów obróbki cyfrowej. Młodzi fotografowie brali też udział w szeregu plenerów, a potem wystaw fotograficznych. –„Pomysł wystawy zrodził się już w roku ubiegłym w związku z dziesięcioleciem funkcjonowania w szkole klubu fotograficznego, który założyliśmy wspólnie z p. Grotem i Bodziochem. Prace prezentowane tutaj to są prace, które na przestrzeni tych dziesięciu lat powstawały. Na wystawie prezentujemy prace 58 uczniów, w sumie około 150 prac.” – mówiła Justyna Soja-Sadowska, opiekunka koła.

REKLAMA

W otwarciu wystawy udział wziął  także burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Zdjęcia członków koła „Kadr” będzie można w koneckiej Bibliotece Publicznej oglądać przynajmniej przez kilka najbliższych tygodni.

Zdjęcia:

 

REKLAMA
REKLAMA