REKLAMA

Szlachetna Paczka pomyślnie przebiegła w Końskich [wideo, zdjęcia]

Z zaangażowaniem Urzędu Miasta, wielu firm i szkół odbył się finał Szlachetnej Paczki 2017 w Końskich. Ostatecznie wszystkie potrzebujące rodziny znalazły darczyńców. 

REKLAMA

Inspiratorką działań w Końskich była Izabela Majer-Wąsik z Centrum Rozwoju Pozytywka. „Inspiratorem tej akcji jest pani Izabela Majer-Wąsik- czyli Stowarzyszenie Centrum Pozytywka, która tak naprawdę sprawiła, że wszystkie działania organizacyjne w obrębie tego działania i zbiórki i środków na te paczki to ona zainicjowała. Natomiast my stanowimy taki element uzupełniający, my zapewniliśmy lokal, my współuczestniczyliśmy we wszystkich spotkaniach, my również próbowaliśmy organizacyjnie wspomagać wolontariuszy, którzy byli ta siłą przewodnią zbiórki” – mówi wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Najwięcej, bo około 70% wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Końskich to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Natalią Brzozowicz na czele. Wolontariuszy w rejonie koneckim pracowało dokładnie dwudziestu sześciu, dotarli oni do dwudziestu dziewięciu potrzebujących rodzin i dwudziestu jeden darczyńców z Końskich i okolic Kielc oraz ośmiu darczyńców z Krakowa. Rodziny, które otrzymały wsparcie pochodziły głównie z gminy Końskie, ale część z nich mieszka także w gminach ościennych.

REKLAMA

„Wybraliśmy rodzinę, zweryfikowaliśmy wszystko i spotkaliśmy się z nimi przynajmniej dwa razy, chociaż tych spotkań było często o wiele więcej. Później spisaliśmy to wszystko, wypełniliśmy wszystkie formalności, zaczęliśmy działać dzisiaj  z rozwożeniem informacji do rodzin oraz paczek. Także dzisiaj mamy taki gorący dzień. Od wczoraj darczyńcy przywożą do magazynu paczki i my rozwozimy je po rodzinach” – mówi liderka rejonu Końskie Natalia Brzozowicz.

Do akcji włączyły się koneckie firmy, a także szkoły. Paczki przygotowały między innymi: I Liceum Ogólnokształcące z Końskich, Szkoła Podstawowa w Niekłaniu Wielkim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Stąporkowie. Swoją paczkę przygotował także Urząd Miasta i Gminy w Końskich wraz ze swoimi jednostkami podległymi. – „Wspólnie z pracownikami Miasta i Gminy, ze wszystkimi jednostkami podległymi, z ich dyrektorami i prezesami postanowiliśmy, ze wesprzemy Szlachetną Paczkę. Dokonaliśmy zbiórki środków finansowych oraz wspólnie z MGOPS, który również zbierał środki, i który organizował akcję o charakterze merytorycznym, czyli wyszukiwał rodziny, które wymagają wsparcia” – dodaje wiceburmistrz Jasiński.

Paczkę przygotowali też uczniowie z dwójki w Stąporkowie.

Centrum wolontariuszy i magazyn mieściły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich. Urzędnicy ośrodka koordynowali też wyszukiwanie potrzebujących rodzin. W sobotę podczas uroczystej gali w koneckim Domu Kultury podsumowano tegoroczną Szlachetną Paczkę, wręczono także podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich, którzy zasłużyli się w tej akcji. Nie zabrakło części artystycznej i słodkiego poczęstunku. W niedzielę finały tej wspaniałej inicjatywy zaplanowano w Mninie – gmina Słupia (Konecka) oraz w Radoszycach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA