REKLAMA

Tak będzie wyglądał nowy ośrodek zdrowia w Gowarczowie! [wideo, zdjęcia]

Niedawno informowaliśmy o tym, że nowy ośrodek zdrowia w Gowarczowie na pewno powstanie (materiał wideo do znalezienia TUTAJ). Teraz wiemy już jak wygląda jego projekt!

REKLAMA

Nowy Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie ma stanąć na terenach pobliskich Szkole Podstawowej. Projekt, którego wykonanie kosztowało gminę 46 tysięcy złotych został wybrany spośród dwóch propozycji przedstawionych przez firmę, która wygrała przetarg.  – „Zostały opracowane dwie koncepcje ośrodka zdrowia. Wspólnie z doktorem Prasałem wybraliśmy jedną z tych koncepcji.” – opowiada nam wójt Stanisław Pacocha.

Projekt pokazuje nie tylko sam budynek ośrodka, ale i to w jaki sposób ma być zagospodarowany plac wokół niego.  – „Jest to budynek o powierzchni około 750 metrów kwadratowych. Będzie posiadał siedem gabinetów specjalistycznych. Przed budynkiem będą znajdowały się miejsca parkingowe dla pacjentów i personelu. Tak naprawdę to doktor Prasał miał decydujący głos odnośnie tego jak powinien wyglądać ośrodek. To on jest specjalistą.” – mówi wójt Gowarczowa.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że na papierze ośrodek zdrowia prezentuje się naprawdę okazale. W najbliższym czasie Starostwo Powiatowe musi jeszcze wydać decyzję dotyczącą ustalenia lokalizacji celu publicznego, następnie Rada Gminy powinna zabezpieczyć środki na budowę w przyszłorocznym budżecie jednostki samorządowej. Natomiast zdaniem wójta pierwsze prace przy ośrodku powinny być wykonywane już na początku 2017 roku. Pod materiałem wideo prezentujemy zdjęcia przedstawiające przyszły Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie.

OZGowarczów 4

 

REKLAMA