REKLAMA

Tak Końskie oddały hołd Powstańcom Warszawskim. Godzina W [wideo]

Syreny na cześć bohaterstwa Powstańców Warszawskich zawyły także w Końskich. Punktualnie o 17.00 pod Kolegiatą im. Świętego Mikołaja rozpoczęły się skromne uroczystości. 

REKLAMA

Na miejscu zgromadziła się spora grupa mieszkańców, wśród których najwięcej było osób młodych. To oni najgłośniej oddawali dziś cześć powstańcom, a także zapalili race w biało-czerwonych barwach.

Pod kolegiatą pojawiło się jedenaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Punktualnie o 17.00 wszystkie one włączyły syreny, usłyszeć można było także syreny ostrzegawcze z gminne systemu. Przez około minutę w zadumie i przy głośnych dźwiękach Końskie solidaryzowały się z Warszawą. Oddawaliśmy cześć tym, którzy zginęli 73. lata temu.

REKLAMA

Następnie delegacja z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim, wiceburmistrzem Krzysztof Jasińskim oraz wicestarostą Andrzejem Lenartem przeszła pod Pomnik Harcerzy w Parku Miejskim. Tam symbolicznie złożono znicze i wieńce. W parku odbył się też minikoncert pieśni patriotycznych. Więcej o koneckich obchodach 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiemy Państwu już jutro.

REKLAMA