REKLAMA

Tak się bawią koneccy seniorzy! [wideo, zdjęcia]

Uniwersytet Trzeciego Wieku, który na dobre zakorzenił się w Końskich to nie tylko nauka i praca, ale także, a może przede wszystkim integracja. Nasi seniorzy udowodnili to w niedzielę podczas balu maskowego w koneckiej Sali Bankietowej Astoria. 

REKLAMA

 -„To drugi taki bal. Pierwszy mieliśmy w ubiegłym roku, było ponad sto osób. Wtedy zrodził się pomysł by pójść o krok dalej i zrobić bal maskowy. Pierwszym zamysłem był bal tematyczny, ale przy tak dużej ilości osób trudno byłoby to zrobić. My raczej wygodnie chcemy się bawić, więc stroje raczej minimalistyczne, czyli maska, rękawiczki. Są jednak osoby, które bardziej się postarały, bardziej kreatywne. Dla nich mamy wielką niespodziankę, ponieważ będzie konkurs na najciekawszy strój i będą nagrody. Karnawał to czas zabaw, pląsów więc się bawimy. Jest wesoło, jest czad.  Te stroje dużo pracy kosztowały, więc chcemy uhonorować, będzie jury, będą nagrody. Może w przyszłym roku zrobimy tematycznie, bo to się przyjęło. Jest dużo kreatywności. Mamy tu dziś około 90 osób, dominują panie. Panów mamy bardzo mało, ale jacyś są. Przyjmujemy jeszcze, więc można się zapisać do nas. Dziś bawimy się z dj’em Erykiem, on jest sprawdzony, tego nam potrzeba było, to są nasze lata, nasze melodie.” – opowiedziała nam o imprezie Teresa Dunajska, jedna z założycielek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

To pszczółki uznano za Królowe Balu.

REKLAMA

Tak jak powiedziała organizatorka podczas balu odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie. Zwyciężyły ex aequo – Pszczółka Maja, czyli Elżbieta Bilska oraz Gucio – w tej roli Maria Rudnik. Drugie miejsce przypadło Motylkowi, czyli Elżbiecie Podżerce, a trzecie jury przyznało Halinie Konopce za przebranie diabełka. Na szczególne wyróżnienie naszym zdaniem zasłużyła też Pani Wiosna, czyli Alicja Nowek, której strój był naprawdę misterną konstrukcją.

Wyboru dokonało jury złożone z radnej powiatowej Barbary Cieplińskiej, dj Eryka oraz obsługi lokalu Astoria. Jak powiedziały nam organizatorki możemy się spodziewać kolejnych, podobnych wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zdjęcia:

 

REKLAMA