REKLAMA

Tak Stąporków świętował 100-lecie odzyskania niepodległości! [fotorelacja]

Był pochód, wkopanie dębu pamięci i piękna artystyczna akademia przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz stąporkowskiego gimnazjum. Tak wyglądały obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Stąporków. 

REKLAMA

Burmistrz Dorota Łukomska wspólnie z przedstawicielem Naldeśnictwa Stąporków wkopują dąb pamięci.

Relacja wideo wkrótce.
W Stąporkowie obchody 11 listopadowe rozpoczęły się już tak naprawdę w czwartek kiedy to koncert z tej okazji dała Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Kontynuowano je w niedzielę. Tuż przed południem w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny uczniowie z miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „A to Polska”. Następnie miała miejsce uroczysta msza święta.

Po niej ruszył pochód w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego. W nim szły delegacje weteranów, partii politycznych, służb, przedstawiciele stąporkowskiej władzy, nauczyciele, uczniowie oraz przede wszystkim mieszkańcy. Marsz prowadzili konni jeźdźcy z Rancza Ogniste Podkowy. Pod pomnikiem złożono znicze oraz wieńce i tą samą drogą pochód powrócił do budynku Domu Kultury.

REKLAMA

Bardzo ciekawym elementem obchodów było posadzenie Dębu Niepodległości potomka Dębu Bartek przy placu MGOKiS. Wkopała go sama pani burmistrz Dorota Łukomska wspólnie z przedstawicielem Nadleśnictwa Stąporków, które to ufundowało drzewko.

Na zakończenie dnia mnóstwo osób przybyłych do Domu Kultury mogło obejrzeć przepiękną artystyczną akademię przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz stąporkowskiego gimnazjum pod czujnym okiem nauczycieli:  Małgorzaty Szot, Edyty Adamiec, Wojciecha Ćwika,  Marii Wiśniewskiej i Renaty Rutkowskiej. Agnieszka Wojcierowska i Mariola Szocińska odpowiadały za dekorację, a Barbara Kawęcka za montaż słowny. Warto dodać, że społeczność szkolna już od dłuższego czasu realizowała szereg działań związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to między innymi działania ekologiczne, których celem było zasadzenie stu drzew na setną rocznicę.

Zanim w MGOKiS wybrzmiała akademia przybyli wysłuchali jeszcze przemów, które wygłosiły dyrektor jednostki Katarzyna Sorn oraz burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *