REKLAMA

Tak Stąporków świętował 100-lecie odzyskania niepodległości! [fotorelacja]

Był pochód, wkopanie dębu pamięci i piękna artystyczna akademia przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz stąporkowskiego gimnazjum. Tak wyglądały obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Stąporków. 

REKLAMA

Burmistrz Dorota Łukomska wspólnie z przedstawicielem Naldeśnictwa Stąporków wkopują dąb pamięci.

Relacja wideo wkrótce.
W Stąporkowie obchody 11 listopadowe rozpoczęły się już tak naprawdę w czwartek kiedy to koncert z tej okazji dała Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Kontynuowano je w niedzielę. Tuż przed południem w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny uczniowie z miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „A to Polska”. Następnie miała miejsce uroczysta msza święta.

REKLAMA

Po niej ruszył pochód w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego. W nim szły delegacje weteranów, partii politycznych, służb, przedstawiciele stąporkowskiej władzy, nauczyciele, uczniowie oraz przede wszystkim mieszkańcy. Marsz prowadzili konni jeźdźcy z Rancza Ogniste Podkowy. Pod pomnikiem złożono znicze oraz wieńce i tą samą drogą pochód powrócił do budynku Domu Kultury.

Bardzo ciekawym elementem obchodów było posadzenie Dębu Niepodległości potomka Dębu Bartek przy placu MGOKiS. Wkopała go sama pani burmistrz Dorota Łukomska wspólnie z przedstawicielem Nadleśnictwa Stąporków, które to ufundowało drzewko.

Na zakończenie dnia mnóstwo osób przybyłych do Domu Kultury mogło obejrzeć przepiękną artystyczną akademię przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz stąporkowskiego gimnazjum pod czujnym okiem nauczycieli:  Małgorzaty Szot, Edyty Adamiec, Wojciecha Ćwika,  Marii Wiśniewskiej i Renaty Rutkowskiej. Agnieszka Wojcierowska i Mariola Szocińska odpowiadały za dekorację, a Barbara Kawęcka za montaż słowny. Warto dodać, że społeczność szkolna już od dłuższego czasu realizowała szereg działań związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to między innymi działania ekologiczne, których celem było zasadzenie stu drzew na setną rocznicę.

Zanim w MGOKiS wybrzmiała akademia przybyli wysłuchali jeszcze przemów, które wygłosiły dyrektor jednostki Katarzyna Sorn oraz burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA