Tęcza Gowarczów wygrywa z Fałkowem w Pucharze Polski, wygrywa też w lidze

Za nami spotkania I Rudny Okręgowego Pucharu Polski. Los chciał, że już w pierwszej rundzie tego turnieju spotkały się ze sobą dwie drużyny z powiatu koneckiego. GLKS Fałków podejmował Tęczę Gowarczów. Gowarczowianie rozpoczęli także już ligowe zmagania.

Piłka, piłka nożna

Zdjęcie poglądowe.

Derby powiatu w Pucharze Polski miały dramatyczny przebieg. Jako pierwszy bramkę zdobył Gminny Ludowy Klub Sportowy z Fałkowa, który w tym sezonie będzie występował w B Klasie. A Klasowa Tęcza zdołała jednak wyrównać i po 90 minutach mieliśmy 1:1. W dogrywce nie padła żadna bramka, a zatem o awansie decydować musiały rzuty karne. Te nieco lepiej wykonywali piłkarze z Gowarczowa. To oznacza, że Tęcza będzie grała w dalszych rundach Okręgowego Pucharu Polski.

Puchar Polski: GLKS Fałków – Tęcza Gowarczów 1:1 (3:4 po rzutach karnych)

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w tej samej rundzie Okręgowego Pucharu Polski grał także KS Smyków. Zespół z naszego powiatu przegrał aż 1:7 z Lechią Strawczyn. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się w najbliższych dniach.

Natomiast w weekend Tęcza rozpoczęła zmagania w Świętokrzyskiej A-Klasie. Podopieczni trenera Skowrona podejmowali u siebie silną Politechnikę Świętokrzyską Kielce. W 38 minucie przegrywali 0:1, ale w drugiej odsłonie pokazali wyjątkowy charakter i wyciągnęli wynik na 2:1 dzięki bramkom Grzegorza Gałązki i Huberta Cieślika. Za tydzień Tęcza na wyjeździe powalczy z MSS Klonówką Masłów.

A Klasa: Tęcza Gowarczów – Politechnika Świętokrzyska Kielce
Gole dla Tęczy: Cieślik, Gałązka
Tęcza: Łukasz Arcab, Łukasz Ryszkiewicz (Arkadiusz Pacocha), Bartłomiej Sidor, Jakub Ziębaczewski, Piotr Pielarz (Daniel Bakura), Marcin Stolarczyk (Daniel Feliński), Łukasz Sołtuniak, Mateusz Feliński (Dominik Ferensztajn), Grzegorz Gałązka, Hubert Cieślik, Mateusz Więckowski.