REKLAMA

Tłumy na kiermaszu w Dwójce! [wideo, zdjęcia]

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 2 to już tradycja. Organizowany jest od kilku lat, ale takich tłumów jak we wtorek jeszcze na nim nie było!

REKLAMA

„Dziś przeżywamy piękne wydarzenie. Już trzecie z cyklu, a mianowicie kiermasz świąteczny podczas, którego rodzice razem z uczniami oferują do sprzedaży przepiękne, własnoręcznie wykonane ozdoby tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia, są też wypieki świąteczne. Inicjatywa ta wyszła z ramienia Rady Rodziców ze wsparciem całej społeczności: rodziców, uczniów przy współpracy z dyrekcją i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.” – mówiła nam Ewa Peliwo, Przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy SP 2.

REKLAMA

W szkole funkcjonuje 28 oddziałów, w tym 3 to klasy gimnazjalnej przynależące do podstawówki. Każdy z nich przygotował stoisko, niektóre działając wspólnie. Ilość wykonanych ozdób, zabawek i świątecznych wypieków była więc przeogromna! Podobnie jak i liczba mieszkańców, którzy przybyli do placówki przy ulicy Polnej we wtorkowy wieczór. Na stołach dominowały stroiki, świeczki, dekoracyjne choinki, bombki w przeróżnych kształtach i rozmiarach i oczywiście smakowicie wyglądające wypieki!

Głównym celem organizacji kiermaszu była integracja rodziców z dziećmi oraz lokalną społecznością. Chodziło także o przedstawienie światu zdolności manualnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.

Pieniądze będą przeznaczone na bieżące potrzeby uczniów. Co zostanie zakupione jest uzależnione od kwoty, którą uda się zebrać.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *